Google usuwa 'Pokaż Obraz' z wyszukiwarki grafiki. Oto jak go przywrócić

Opublikowano 19.02.2018 21:03 Aktualizacja: 25.02.2018 20:04 -


Żarty, żartami, ale to co zrobiło ostatnio Google w wyszukiwarce grafiki, to raczej ten z kategorii ponurych. Cóż się stało, zapytacie? Otóż postanowili usunąć bardzo wygodny przycisk Pokaż Obraz przy wybranym zdjęciu. Jak go przywrócić?

Spore zamieszanie wywołało Google po ostatniej zmianie w swojej wyszukiwarce grafiki. Otóż dotychczas by wyświetlić poszukiwany obraz, wystarczyło kliknąć w przycisk Pokaż Obraz, by go wyświetlić. Niestety gigant postanowił go zlikwidować, a wszystko w ramach porozumienia z serwisem Getty Images.

Zrzut ekranu 2018 02 19 o 20.07.28

Oczywiście sama zmiana może okazać się zbawienna dla wszystkich, którzy udostępniają grafiki w ramach swoich stron internetowych. Brak przycisku może spowodować wzmożonych ruch na stronie poprzez większe wykorzystanie przycisku Strona, który przekieruje do serwisu ze zdjęciem.

Jak przywrócić 'pokaż obraz' w wyszukiwarce grafiki Google?

Oczywiście, to co jest pewne, że ta zmiana uprzykrza życie wszystkim, którzy do tej pory intensywnie wykorzystywali możliwość podejrzenia bezpośrednio wyświetlanego obrazka. Jest jednak na to bardzo proste rozwiązanie, jak się okazuje. Wystarczy do tego wtyczka do Chrome o dość oczywistej nazwie: View Image.

Po jej zainstalowaniu magicznym sposobem przycisk powróci na swoje miejsce.

Wieści z Rozładowani.pl