Google uruchamia narzędzie do tworzenia za darmo filmików reklamowych

Opublikowano 15.04.2020 9:52 -


Przymusowe siedzenie w domach, ale także stagnacja w gospodarce zmusza firmy do kreatywności. Giganci technologiczni wpadają na coraz to lepsze pomysły, które zapewne "w normalnych czasach" leżałyby w szufladzie niezrealizowanych planów. Mniejsze podmioty natomiast walczą z kryzysem, szukając planów na ratowanie sytuacji.

Z pomocą przychodzi m.in. Google, które właśnie odpaliło nowe narzędzie. Za pomocą usługi dostępnej na YouTube za darmo, firmy mogą przygotować krótkie (6 albo 15-sekundowe) wideo reklamowe. Dostępnych jest sporo szablonów. Wystarczy krótkie ogarnięcie instrukcji i filmik gotowy.

YouTube Video Builder - darmowe narzędzie do tworzenia filmików reklamowych

Dostęp do narzędzia jest darmowy, jednak musimy poprosić o udostępnienie nam wersji beta. W tym celu wystarczy wypełnić formularz dostępny pod tym adresem.

Do stworzenia filmu reklamowego nie potrzebujemy żadnych materiałów wideo. Wszystko jest dostępne w wersjach statycznych, a następnie animowane za pomocą specjalnego generatora. Wystarczy wrzucić własne fotki, tekst czy też logo. Wideo stworzone w ten sposób można wykorzystywać w dowolny sposób.

Jak zaznacza Google na swoim blogu, filmy stworzone za pomocą kreatora to jedynie krótkie materiały reklamowe. Narzędzie nie obsłuży dłuższych formatów.

"W przypadku mniejszych firm i osób o mniejszym doświadczeniu twórczym może to stanowić efektywny i oszczędny sposób tworzenia filmów, być może nawet po raz pierwszy". - czytamy na blogu Google.

W ofercie dostępnych jest kilkanaście różnych układów. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie idealny szablon. Zachęcam do rejestracji w wersji beta i przetestowania narzędzia, co też sam właśnie uczyniłem.

źródło: blog.google.com

Wieści z Rozładowani.pl