Google ułatwia udostępnianie zdjęć w Street View. Aplikacja na Androidzie zaktualizowana

Opublikowano 4.12.2020 7:11 -


Google udostępniło nową wersję aplikacji Street View na Androida. Umożliwia ona tworzenie i udostępnianie zdjęć bezpośrednio z telefonu, bez użycia dodatkowego osprzętu. 

Jak często sprawdzacie Street View, nawet w ramach Map Google, żeby sprawdzić, jak wygląda miejsce, do którego się wybieracie? Ja prawie zawsze. Jestem wzrokowcem, więc pomaga mi to dotrzeć do właściwego celu, jeśli nigdy w nim nie byłem. Często wykorzystuję Street View, jadąc na wakacje w nieznane mi dotychczas miejsce. Bez wątpienia to bardzo dobra i pomocna usługa. Jednak samochody Google, wykonujące zdjęcia, nie dotarły wszędzie. Nawet, jeśli gdzieś były, to krajobraz od tego czasu mógł się zmienić. To może być szansa dla nas, użytkowników smartfonów. Google wypuścił bowiem aktualizację aplikacji Street View, przynoszącą nową możliwość.

Government Camp OR recording 4

Aktualizacja Google Street View

Google pochwaliło się na swoim oficjalnym blogu, że wypuszcza aktualizację aplikacji mobilnej Street View na Androidzie, która da użytkownikom więcej możliwości. Wszyscy zatem posiadacze smartfonów zgodnych z technologią ARCore, będą mogli tworzyć zdjęcia bez użycia dodatkowego osprzętu i publikować je w ramach Street View. Można tę opcję wykorzystać do zrobienia zdjęć miejsc, które nie zagościły dotychczas w usłudze. To także przydatna funkcja do zaktualizowania widoków okolic, w który zaszły znaczące zmiany. Google podkreśla, że zdjęcia przesłane przez użytkowników poddane będą dodatkowemu procesowi anonimizacji. W ten sposób dla użytkowników końcowych nie będą widoczne tablice rejestracyjne pojazdów, które znalazły się w kadrze, a także twarze osób.

Maldives Connected Photos

Dostępność aktualizacji

Taka aktualizacja Street View pozwala użytkownikom pokazywać regiony, które dotychczas były niedostępne z podglądem na mapach. Uważam, że to znakomita opcja, zwłaszcza teraz, kiedy ograniczamy podróżowanie, a dzięki nowym i aktualnym zdjęciom w Street View możemy zobaczyć, jak wygląda świat. Jest jednak jedna wada tego rozwiązania. Otóż nie będzie ono na razie dostępne na całym świecie. Google udostępniło funkcję użytkownikom w Toronto, Nowym Jorku, w Austin, Nigerii, Indonezji oraz Kostaryce. Z biegiem czasu ma pojawić się w kolejnych miejscach.

Źródło: Google

Wieści z Rozładowani.pl