Google ujawniło logo nowej platformy/konsoli do gier. Premiera dzisiaj wieczorem!

Google ujawniło logo nowej platformy/konsoli do gier. Premiera dzisiaj wieczorem!

Opublikowano 19.03.2019 9:53 Aktualizacja: 19.03.2019 10:34 -


O nowej usłudze, którą wprowadza Google, trąbi się już od kilku tygodni. Google nie ujawniło jak na razie żadnych konkretów, poza jednym – „ma to być przyszłość gamingu na świecie”. Patetyczne hasło, ale daje do myślenia i połączeniu z takim gigantem jak Google, rozbudza wyobraźnię.

Tymczasem firma już wczoraj ujawniła, zapewne nie przez przypadek, logo nowej usługi. Zdjęcia opublikował serwis 9to5google.com. Wszystkie oczy branży gamedevu, skierowane są na San Francisco, tam odbywają się GDC 2019 (Game Developers Conference). Pomimo wielu, znamienitych firm, to właśnie Google (tak, firma do tej pory daleka od branży gier) przyciąga uwagę gości.

Wszystko wskazuje na to, że w nowej usłudze będzie wykorzystany streaming, ale w połączeniu z hardware. Logo jednak przypomina literkę S (streaming?). To tak na pierwszy rzut oka, bo może to być przecież, ikonka przypominająca Wi-Fi. Może to być również moja wyobraźnia i logo nie ma nic wspólnego z jednym, ani drugim. Jedno jest pewne – to logo będzie najgorętszym logo w branży gier w najbliższych miesiącach (jak nie latach). Zarówno, jak usługa odniesie sukces, jak i w przypadku, kiedy zaliczy wielką wpadkę. Bo jak coś robi Google, to się o tym mówi.

Logo pojawia się w kilku miejscach w San Francisco. Na jednej z wystaw, Google prezentuje historię gier, sugerując, że ich nowa usługa będzie kolejną epoką gamingu. W innym miejscu Google ustawił kilkanaście telewizorów, dziennikarze, będący na miejscu już zacierają ręce, będąc przekonanymi, że po konferencji przetestują na nich usługę.

Trzeba przyznać, że Google skutecznie tonuje nastroje. W obecnych czasach aż dziwne jest, że firmie udało się tak długo utrzymać wszystko w tajemnicy. Sam fakt, że do dzisiaj nie wiadomo czy to będzie usługa, czy urządzenie, czy jakiś Chromecast, daje do myślenia. Niemalże na pewno będzie to coś wielkiego, bo wszystkie znaki i zachowania Google wskazują, że są oni pewni tego, co pokażą.

Jeśli tak samo, jak my, jesteście ciekawi, co dzisiaj pokaże Google, to dobrze się składa. Konferencja zaczyna się dzisiaj o godzinie 18 czasu polskiego. Będziemy informować na bieżąco, jak tylko pojawią się konkrety.

Wieści z Rozładowani.pl