Czasami jest tak, że po prostu praca nie idzie i już. Robię wszystko, żeby tylko nie pracować, wyszukuję przeróżne inne zajęcia, czy to na komputerze, czy poza nim. Tłumaczę sobie, że chwila odpoczynku podniesie moją produktywność w pracy. Takie tam tłumaczenia, dla czystego sumienia. Z pomocą przychodzi jednak Google. Firma pokazała przeglądarkową grę, która skutecznie oderwie nas od pracy.

W związku z nowym chińskim rokiem, Google wypuściło wciągającą gierkę Shadow Art. Pochłania czas niemiłosiernie, dlatego przed ewentualnymi pozwami z Waszej strony – ostrzegam przed jej uruchomieniem w pracy.

Google gra Shadow Art

Celem gry jest ułożenie za pomocą rąk serii dwunastu zwierząt z chińskiego kalendarza zodiaku. Potrzebna do tego jest przeglądarka, a także kamerka w laptopie albo innym urządzeniu (tablet czy smartfon). Na początku wybierasz swój chiński znak zodiaku albo podajesz datę urodzenia (można podać oczywiście nieprawdziwą). Po uruchomieniu gry, kamerka zostanie skalibrowana, najlepiej, aby tło było jednolite. Dostaniesz od razu pierwsze zwierzę do pokazania. Masz na to nieograniczony czas, ale uwaga: na następne zwierzęta będziesz mieć zaledwie 20 sekund.

R E K L A M A

Na pierwszy rzut oka gra wydaje się banalna, jednak ułożenie zwierząt wcale nie jest takie proste. Testowałem grę na laptopie, aczkolwiek podobno na smartfonie układanie zwierząt jest łatwiejsze. Lubię jednak wyzwania. Do tej pory nie udało mi się jednak przejść całości za jednym razem, ale prób wiele nie było – kiedyś trzeba pracować.

Gra dostępna jest pod tym adresem. Niestety ma interfejsu w języku polski, ale wszystko jest dość intuicyjne.