Google znane jest z udostępniania użytkownikom wielu usług. W tym też takich, o których nawet nie słyszeli, albo wiedzieli, ale nigdy nie korzystali. To bogactwo dostępnych aplikacji i usług często mści się na firmie, więc co jakiś czas możecie przeczytać, że Google ubija kolejną usługę. Jeszcze niedawno informowaliśmy Was o zamknięciu Muzyka Google Play. Jej funkcje zostały zastąpione przez inną aplikację – YouTube Music. Użytkownicy za to mogli przenosić swoje zasoby z Muzyki Google Play do innej usługi, ale do pewnego czasu. Teraz Google ogłasza, że kolejna usługa zostanie zamknięta.

Zobacz dinozaury z “Jurassic World” w wynikach wyszukiwania Google!

Google zamyka usługę Ekspedycje

Ekspedycje to usługa Google, o której wiele osób mogło nie słyszeć. Jest ona głównie przewidziana dla nauczycieli oraz uczniów. Ekspedycje umożliwiają użytkownikom poznawanie świata bez wychodzenia z domu. Wszystko dzięki korzystaniu z wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości. To fajna sprawa, zwłaszcza teraz, kiedy pandemia koronawirus uniemożliwia nam podróżowanie, zwiedzanie świata, a tym samym pokazywanie go naszym dzieciom. Google jednak postanowiło, że aplikacja Ekspedycje najpierw traci wsparcie, a następnie zniknie całkowicie. Jako ostateczny termin zamknięcia usługi wskazano 30 czerwca 2021 r. Nic jednak straconego. Google zapewnia, że wie, jak zawartość Ekspedycji może być przydatna w tych trudnych czasach i przeniesie je do innej usługi. Wycieczki będą dostępne w Google Arts & Culture.  

GAC Expeditions 1.max

W Google Arts & Culture pojawiły się wcześniej nowe filtry

Google bardzo fajnie rozwija usługę Google Arts & Culture, która może być przydatna uczniom i nauczycielom w trakcie przeprowadzania zajęć zdalnych. Niedawno trafiły do niej nowe filtry rozszerzonej rzeczywistości. 

Pozwalają one użytkownikom upodobnić się do Van Gogha z jego autoportretu, czy też Fridy Kahlo. Ponadto można przymierzyć hełm samuraja oraz egipski naszyjnik. Nowy filtr pozwala również stać się „Dziewczyną z perłą”. Przyznaję, że to bardzo wciągające. Google podaje, że do uzyskania takiego efektu wykorzystano sztuczną inteligencję. Uczenie maszynowe pomaga w przetwarzaniu obrazu i dostosowanie go do każdego użytkownika. Oczywiście wszystko dzieje się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i prywatności, o czym zapewnia Google. Zatem zdjęcia, czy filmy, które zostaną wykonane przez użytkowników przy pomocy filtrów, pozostają na ich urządzeniach. Żeby skorzystać z tej funkcjonalności, wystarczy pobrać aplikację Google Arts & Culture z Google Play lub App Store.

Źródło: Google