Google tworzy wtyczkę do WordPress z funkcjami Analytics, Search Console i innymi

Google tworzy wtyczkę do WordPress z funkcjami Analytics, Search Console i innymi

Opublikowano 12.12.2018 14:12 -


Google w komunikacie poinformowało o przygotowywaniu wtyczki do WordPressa, która będzie dostarczała informacje z narzędzi Google do naszego kokpitu w WordPress. Jeśli bralibyśmy tylko informacje z oficjalnej zapowiedzi, to możemy spodziewać się porządnego narzędzia zarówno dla webmasterów, jak i zwykłych użytkowników.

Nazwana jako „Site Kit by Google” wtyczka, pozwoli nam mieć dostęp do danych z takich narzędzi jak Search Console, Analytics, AdSense i PageSpeed Insights. Wszystko to znajdzie się w jednym miejscu, będzie dostępne z poziomu panelu administracyjnego WordPressa. Do tej pory mogliśmy korzystać z pojedynczych, zewnętrznych rozwiązań, albo bezpośrednio z dedykowanych stron narzędzi Google. Jest to kolejne w ostatnim czasie wyciągnięcie ręki w stronę programistów. Parę dni temu informowaliśmy o wypuszczeniu przez Google’a frameworka Flutter 1.0.

  • Search Console: pozwala nam, dowiedzieć się m.in. jak użytkownicy trafiają na naszą stronę poprzez wyszukiwarkę.
  • Analytics: informuje nas, jak i co użytkownicy robią na naszej stronie.
  • AdSense: potężne narzędzie reklamowe.
  • PageSpeed Insights: zmora wielu webmasterów, czyli często stawiane wymagania przez klienta: 100 punktów.

Wszystkie narzędzia Google w jednym miejscu

Google zapewnia, że oprócz danych widocznych w panelu admina, wtyczka dostarczy nam również szczegółowe raporty poprzez linki zewnętrzne. Żadna nowa funkcja oczywiście nie zostanie dodane, ale za to wszystko zebrane będzie w jednym miejscu. Za pomocą jednej zakładki w Kokpicie uzyskamy wszystkie, interesujące nas statystyki dotyczące danej strony. Co więcej, po publikacji danego wpisu wtyczka wyśle nam powiadomienia o statystykach.

Google+ jednak umrze wcześniej. Winny nowy bug

Site Kit by Google na początku 2019 roku

Nowa wtyczka od Google’a pojawi się na początku nowego roku. Trzeba przyznać, że jeśli narzędzie sprosta oczekiwaniom, to będzie to znacznym ułatwieniem w pracy z WordPress. Od siebie mógłbym dodać, że oczekiwałbym chociaż (w początkowych wersjach wtyczki) minimalnej możliwości konfiguracji panelu administracyjnego, aby dobrać wyświetlane informacje.

Pomóż w rozwoju – beta testy

Wydaje się, że Google może być otwarte na tego typu rady, gdyż zaprosiło użytkowników do beta testów i przesyłania opinii, a także uwag na temat swojego nowego produktu. Każdy, kto chce pomóc w rozwoju wtyczki jeszcze przed jej premierą ma ku temu okazję. Twórcy udostępnili specjalny formularz. Wystarczy go wypełnić, aby otrzymać szansę na wcześniejszy dostęp do wtyczki i testowanie jej, przed oficjalną premierą.

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz