Google tworzy grę informującą o szczegółach I/O 2020

Google tworzy grę informującą o szczegółach I/O 2020

Opublikowano 26.01.2020 11:02 -


Jeśli obracacie się w gronie informatyków, bądź sami nimi jesteście, to zapewne kojarzycie wyrażenie I/O (Input/Output). Kiedy zobaczyłam informację o grze na ten temat, automatycznie połączyłam ją z tym zwrotem i zaczęłam się zastanawiać, jaki to miałoby sens. Dopiero po kilku minutach zagłębiania się w temat, dotarłam do informacji, że I/O to również konferencja Google i w tym przypadku to właśnie o niej mowa! Skoro już zaczęłam poszerzać swoją wiedzę o wydarzeniu, postanowiłam więc przybliżyć Wam powód powstania gry.

Każdy, kto śledzi na bieżąco poczynania Google dla programistów, zapewne ma szerokie pojęcie o corocznej konferencji. Zawsze zapowiadana jest ona w dość nietypowy sposób, gdyż aby poznać termin, najpierw trzeba rozwiązać specjalną łamigłówkę. W tym roku była to gra, wymagająca przywrócenia międzygalaktycznej sieci satelitarnej. Dopiero po pozytywnym zakończeniu misja, na ekranie wyświetliła się data nadchodzącego wydarzenia.

i/o

Jak wyglądała gra dla branżowych specjalistów?

Kiedy po raz pierwszy odwiedza się stronę gry, użytkownikowi wyświetla się na ekranie mapa galaktyki wraz z wiadomością o misji. Nie zabrakło także pasków postępu, by programiści mogli na bieżąco je śledzić. Muszę przyznać, że z ciekawości sama postanowiłam odwiedzić stronę, by zobaczyć na własne oczy panel z grą. Oczywiście nie podjęłam się przejścia misji, aby nie pogrążać się z moją nikłą wiedzą o programowaniu. Przygotowałam jednak dla Was kilka zrzutów ekranu, ukazujących wygląd strony. Natomiast jeśli sami chcecie się przekonać, zajrzyjcie TUTAJ i sprawdźcie swoje siły.

i/o

Konferencja dla programistów I/O 2020

Zaledwie kilka godzin od uruchomienia rozgrywki, pojawiły się pierwsze zdjęcia przedstawiające rozwiązanie. Google postanowiło więc oficjalnie potwierdzić, że tegoroczna konferencja będzie miała miejsce w dniach 12-14 maj. Co jednak dokładnie zostanie na niej przedstawione? Takie informacje są przeznaczone wyłącznie dla uczestników, a my możemy jedynie się domyślać na podstawie pogłosek w sieci i mieć nadzieję, że choć część z nich będzie prawdziwa. Mimo to trzymamy mocno kciuki za projekty nowych budżetowych Pikseli, o których powstaniu mówi się naprawdę dużo.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl