Google testuje nowe funkcje w aplikacji Gmail - część z nich wprost z Inbox?
Google testuje nowe funkcje w aplikacji Gmail - część z nich wprost z Inbox?

Opublikowano 4 miesiące temu -


Do sieci przedostały się screeny z testowanej właśnie nowej wersji aplikacji Gmail na Adroidzie. Jak wiemy, aplikacja Inbox została zamknięta przez Google, który całe siły rzuca na wspomnianego Gmaila.

Po likwidacji aplikacji Inbox część najlepszych funkcji tejże, Google planuje najprawdopodobniej wdrożyć w aplikacji Gmail. Są to między innymi przypomnienia czy grupowanie wiadomości. Screeny udostępnił użytkownik Redditor na forum Reddit. Zazwyczaj zamieszczane tam przecieki są z wiarygodnych źródeł. Zrzut ekranu pokazuje wewnętrzną testowaną przez inżynierów aplikację Gmail. Wersja testowana jest na systemie Android.

Nowy Gmail - grupowanie i przypomnienia

Jak widać na screenie, testowana jest funkcja grupowania wiadomości e-mail, według tematyki. Tutaj możemy zobaczyć przykład „Tech news”. Wiadomości takie są zebrane w jedną grupę, co pomaga uporządkować skrzynkę odbiorczą. Mając dostęp do takiej grupy, możemy masowo archiwizować wszystkie wiadomości w niej zawarte.

Zobacz także: Zupełnie nowy wygląd Gmail

Drugim, widocznym unowocześnieniem widocznym na zaprezentowanym screenie, jest funkcja przypomnień. Nie do końca jest pewne, jak takimi przypomnieniami możemy zarządzać, czy będą pochodzić one z Google Tasks, czy też z Asystenta.

Gmail nowe funkcje, screen: Reddit
Gmail nowe funkcje, screen: Reddit

Kolejna, widoczna funkcja, to wyświetlanie tylko przypiętych wiadomości. Na ekranie widać ikonkę pinezki, która jest nieaktywna. Po jej aktywowaniu wyświetlone zostaną przypięte maile. Ważną kwestią jest także to, że nowa wersja pozwoli na masowe oznaczanie wiadomości jako przeczytane.

Użytkownik Reddita zaznacza w swojej wiadomości, że screen jest z początkowej fazy testów, nie wiadomo czy konkretnie tak będzie wyglądał nowy Gmail. Nie wiadomo także czy te funkcje pozostaną w wersji finalnej, a jakie kolejne zostaną dodane. Google pracuje nad swego rodzaju fuzją dwóch aplikacji: Gmaila i Inboxa, w jedną, sprawniejszą.