Google Tasks rośnie w siłę: dochodzą terminowe powiadomienia i import z Inboxa, Gmaila i Asystenta
Google Tasks rośnie w siłę: dochodzą terminowe powiadomienia i import z Inboxa, Gmaila i Asystenta

Opublikowano 20.03.2019 15:15 -


Lista Zadań Google (Google Tasks) wkrótce powiększy się o kilka przydatnych funkcji. Czego możemy się spodziewać?

Szerokie grono odbiorców miało okazję poznać Google Tasks dopiero przy okazji zeszłorocznego redesignu Gmaila. Choć dołączenie aplikacji do głównego interfejsu nowej wersji poczty wyraźnie wpłynęło na jej popularność, wielu użytkowników wytykało jej dość ograniczone możliwości. Opinia ta ma szansę się jednak zmienić. Google chce, aby Lista Zadań stała się centrum zarządzania codziennymi taskami. Gigant stara się pozycjonować aplikację jako „miejsce docelowe do śledzenia wszystkiego, co masz do zrobienia w G Suite”. A służyć temu mają nowe funkcje aplikacji.

Google Task wreszcie zyska możliwość przypisywania daty do zadań

Najważniejszą opcją bez wątpienia jest zdolność do przypisywania daty/godziny do zadania i możliwość powtarzania rzeczy w określonych odstępach czasu. Ta dość podstawowa jak na narzędzia tego typu opcja z dość niejasnych powodów nie była wcześniej dostępna, co skutkowało koniecznością osobnego zaznaczania zadań w naszym kalendarzu. Teraz w opcjach aplikacji pojawi się nowe pole „Dodaj datę/godzinę”, które pomoże nam wybrać stosowny termin na wykonanie zadania, tworząc tym samym odpowiednie wydarzenie w naszym kalendarzu Google. Zadania powiązane jedynie z datą będą domyślnie ustawione na 9:00 czasu lokalnego. Niby banalnie proste, a jednak game changer, jeśli chodzi o użyteczność samej Listy Zadań. 

Kolejną nowością jest możliwość importowania zadań i przypomnień z Inboxa, Gmaila, Kalendarza i Asystenta Google. Opcja przydatna dla większości i wręcz ratująca życie tym, którzy właśnie zostali zmuszeni do porzucenia Inboxa na rzecz Gmaila. Użytkownicy mogą wybrać, które przypomnienia powinny zostać zaimportowane, a także czy mają one zostać usunięte po skopiowaniu.

Obie funkcje będą dostępne dla wszystkich wersji G Suite. Jest to pierwsza poważna aktualizacja Listy Zadań Google od momentu uruchomienia. Biorąc pod uwagę możliwości aplikacji, mam nadzieję, że nie ostatnia.