Google szykuje rewolucję w branży gier. Już za miesiąc szczegóły
Google szykuje rewolucję w branży gier. Już za miesiąc szczegóły

Opublikowano 4 tygodnie temu -


Google jak wiadomo, w każdej branży próbuje swoich sił. Nie inaczej jest oczywiście z szeroką pojętą branżą gier. Na konferencji Game Developers Conference, która odbędzie się w San Francisco, Google ma zapowiada specjalną prezentację. Odbędzie się ona 19 marca. Szczegóły jak na razie są bardzo skąpe.

Oficjalne zaproszenie rozesłane do mediów zawierało jedynie prosty slogan „Gather around”, co można tłumaczyć jako „zbierzcie się”. Informacja była zilustrowana grafiką przypominającą tunel, który prowadził do jasnego światła. Wydarzenie ma dotyczyć nowego przedsięwzięcia Google, skoncentrowanego na branży gier wideo. Podobno firma od pewnego czasu pracuje nad usługą strumieniowania gier w trybie subskrypcji. Według szczątkowych doniesień miałaby ona być oparta o Google Chromecast lub o konsolę Google. Internetowe informacje mówią także, że kodowa nazwa projektu to „Yeti”. Firma ma aspiracje, aby przeciągnąć największych twórców gier właśnie na swoją platformę. Cele ambitne, zasoby zarówno finansowe, jak i ludzkie – również na wysokim poziomie. Można spodziewać się zatem czegoś naprawdę sporego.

Warto zaznaczyć, że Google nie jest świeżakiem w kwestii streamingu gier. Na jesieni ubiegłego roku, firma zaprezentowała Project Stream. Umożliwił on strumieniowe granie w Assasin’s Creed Odyssey poprzez przeglądarkę Chrome. Transmisja odbywała się w jakości FULL HD. Wszystko wyglądało bardzo sprawnie.

Do zapowiadanej prezentacji mamy niespełna miesiąc, zatem plotki będą narastać. Graczom pozostaje się jedynie cieszyć z rosnącej konkurencji w tej branży. Wiadomo, że im większa konkurencja tym większy wybór i zapewne jakość usług.