Google Reader - zyska nową szatę graficzną

Google Reader – zyska nową szatę graficzną

Opublikowano 21.10.2011 12:17 - 2


Czytnik Google to jedno z moich ulubionych narzędzie nie licząc chociażby Gmail. Jest ono w mojej opinie najlepszy dostępnym narzędziem, za pomocą którego w bardzo wygodny sposób mogę zdobyć najciekawsze informacje ze świata technologii WWW wprost na bloga. Nieocenione są skróty klawiszowe (J iK) do przewijania poprzedniego czy też następnego wpisu.

Niestety jego stylistyka, może i była atrakcyjna parę ładnych lat temu i z pewnością przydała by się drobna modernizacja. Byłem osobiście przekonany, że zmiany w interfejsie, które Google poczyniła w swoich produktach, w pierwszej kolejności dotkną czytnika, niestety został on w pierwszej turze pominięty. Na szczęście nic straconego, gdyż gigant wczoraj na swoim blogu zapowiedział modernizację interfejsu i funkcjonalności Google Readera na przyszły tydzień. To świetna wiadomość, gdyż prócz nowych funkcjonalności otrzymamy wygląd dostosowany do reszty, odświeżonych produktów.

Google zamierza bardziej zintegrować czytnik z portalem społecznościowym G+, pewno na zasadzie belki, która dostępna będzie w górnej części okna (znana między innymi z Gmail), za pomocą której w łatwy sposób będzie można udostępniać wprost z czytnika, najciekawsze informacje. Zrzutów niestety żadnych nam nie przygotowali, jednak znając ich – z pewnością mile nas zaskoczą. Can’t wait.

Wieści z Rozładowani.pl