Google pyta co chcesz zrobić ze swoim kontem po swojej śmierci

Google pyta co chcesz zrobić ze swoim kontem po swojej śmierci

Opublikowano 12.04.2013 9:57 -


Pytanie co właściwie Google zrobi z  kontem Gmail, Youtube czy jakimkolwiek innym w ramach ich usług tuż po śmierci użytkownika, budziło wiele wątpliwości i niejasności. Czy takie konto będzie w teorii funkcjonowało wieczyście?

Okazuje się, że Google w końcu postanowiło wyjść na przeciw temu problemowi i wprowadziło funckcjonalność, która ma ów problem rozwiązać. Narzędzie to nosi nazwę Inactive Account Manager, co w polskiej wersji oznacza Menedżer nieaktywnych kont. Nazwa jak sam gigant przyznał może mało atrakcyjna lecz samo narzędzie w końcu pozwoli zapanować nad naszymi kontami po śmierci. Sprawa wydaje się być stosunkowo groteskowa, bo właściwie co mnie to obchodzi po mojej śmierci… ;-)

Niemniej za pomocą  menedżera nieaktywnych kont, możemy ustalić co z kontem ma się wydarzyć po zadanych okresach braku aktywności użytkownika. Do dyspozycji są cztery przedziały 3, 6,9 miesięcy a także 1 rok. Konto można usunąć lub przekazać osobie, którą wskażemy jako zaufaną. Pomysłowe prawda? ;-)

Wieści z Rozładowani.pl