W każdym województwie Google nagrodziło jedno wyjątkowe miejsce, które zostało najwyżej ocenione przez użytkowników Map. Dzisiaj przedstawiono ostatniego zwycięzcę – w województwie mazowieckim statuetkę “Złotą Pinezkę” otrzymują Łazienki Królewskie.

Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji. 

To właśnie dzięki opiniom użytkowników Map, Google wyłonił najlepiej oceniane miejsca – jedno w każdym z 16 województw – które otrzymały statuetkę Złotej Pinezki. Od 21 lipca br. firma ogłaszała kolejnych laureatów, a dziś informuje o ostatnim przyznanym wyróżnieniu, które w województwie mazowieckim otrzymują Łazienki Królewskie. Łazienki to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta – tworzą ją klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. Można tu odpocząć, obserwując przyrodę oraz zwiedzić takie perły europejskiej architektury, jak: Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria z Teatrem Królewskim, Biały Dom, Pałac Myślewicki, Wodozbiór czy malowniczo położony Amfiteatr.

Właśnie to miejsce najlepiej ocenili użytkownicy Map i otrzymuje ono statuetkę z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google. 

Złote Pinezki – lista wyróżnionych miejsc w każdym z województw:

materiały prasowe Google Polska


Posłuchaj nas!