Google przywraca aktualizację przeglądarki Chrome na Android

Google przywraca aktualizację przeglądarki Chrome na Android

Opublikowano 18.12.2019 14:47 Aktualizacja: 18.12.2019 16:03 -


Kilka dni temu informowałem o tym, że Google wstrzymało aktualizacje przeglądarki Chrome do wersji 79 na Androidzie. Problemem było to, że po takiej aktualizacji „chowane” były dane aplikacji firm trzecich, które oparte są o framework WebView. Teraz problem naprawiono, przynajmniej zdaniem Google.

Pojawiły się wtedy doniesienia, że po dokonaniu takiej aktualizacji dochodzi do „wymazywania” danych z aplikacji firm trzecich, które korzystają z frameworka WebView. Od strony technicznej jednak dane takie są nienaruszone, ale nie ma żadnej możliwości, aby uzyskać dostęp do tych danych właśnie. Problem był istotny, szczególnie gdy takie aplikacje w dużym stopniu, lub nawet wyłącznie, korzystają z WebView.

Według zapewnień producenta, użytkownicy systemu Android mogą teraz zaktualizować przeglądarkę, a to nie wpłynie na pozostałe aplikacje. Rzecznik Google zapewnia, że aktualizacje pojawiają się teraz stopniowo na wszystkich urządzeniach opartych na systemie Android. Co istotne, dane, które wcześniej zostały zablokowane i nie były widoczne, po aktualizacji wrócą na swoje miejsce, także nic „nie zginie”.

„Aktualizacja M79 do Chrome i WebView na urządzeniach z Androidem została kilka dni temu zawieszona, ponieważ niektóre dane aplikacji nie były w nich widoczne. Te dane nie zostały utracone i będą widoczne po nowej aktualizacji przeglądarki”.

Aktualizacji można dokonać, przechodząc do Sklepu Google Play. Oczywiście Google udostępnia je etapami, także, jeśli jeszcze jej nie widzicie, to bądźcie cierpliwi, na pewno pojawi się w najbliższych dniach.

[AKTUALIZACJA]

Dostaliśmy oficjalne stanowisko z biura prasowego Google:

„Aktualizacja Chrome do wersji M79 i komponentu WebView na urządzeniach z systemem Android została zawieszona po wykryciu problemu z WebView, z powodu którego dane aplikacji niektórych użytkowników nie były widoczne w tych aplikacjach. Dane aplikacji nie zostały utracone i będą w nich ponownie widoczne, jak tylko dostarczymy aktualizację w tym tygodniu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.”

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację