Google (przypadkowo?) potwierdza tańszego Pixela!

Google (przypadkowo?) potwierdza tańszego Pixela!

Opublikowano 9.04.2019 8:55 -


Dzieło przypadku, błąd ludzki czy też zamierzony ruch ze strony giganta. Cokolwiek by to nie było, sprawiło, że wiemy już na 100%. Nowy, tańszy Pixel 3 już wkrótce pojawi się na rynku!

W katalogu Google Store pojawił się odnośnik do nowego urządzenia — Pixela 3a. I choć podstrona została już usunięta, wieść o tym, że „tani Pixel” nadchodzi, zdążyła obiec świat. Wkrótce po tym na Reddicie pojawiły się kolejne informacje o urządzeniu, tym razem prosto z Google Play Developer Console. Przypadek? Trudno uwierzyć, że Google mogło pozwolić sobie na taką wpadkę. Nie brakuje głosów, że mamy tutaj do czynienia z przeciekiem kontrolowanym.

PIXEL 3A już (prawie) oficjalnie

Niezależnie od pierwotnych intencji Google, mamy więc pierwsze półoficjalne potwierdzenie dotyczące długo wyczekiwanego „średniaka”. Co więcej, wiemy także, co kryje się w jego specyfikacji.

Jak większość modeli w ostatnim czasie, Pixel 3a pojawi się na rynku w dwóch wersjach. Mniejszy Pixel 3a będzie wyposażony w wyświetlacz 2160 x 1080 px, drugi model — Pixel 3a XL, w ekran  2220 x 1080 px. Różnica będzie dotyczyć także procesorów — kolejno będą to Snapdragon 670 i Snapdragon 710. Oba modele będą wyposażone w 4 GB RAM i akumulatory o pojemności 3000 mAh.

Najlepsza wiadomość dotyczy jednak aparatu. Pomimo że nowe Pixele klasyfikowane są jako cenowe „średniaki”, będą wyposażone w ten sam aparat, który znamy z flagowych Pixelów 3 i 3XL. Aparat, który jest oceniany jako bijący na głowę ten znajdujący się w iPhonie XS.

Google pokazuje w reklamie jak Pixel 3 zjada iPhone XS

Choć brakuje jeszcze oficjalnej daty premiery Pixela 3a, wiele wskazuje na to, że może być to jeszcze pierwsza połowa roku. Wielu obserwatorów stawia na najbliższą konferencję Google I/O, która odbędzie się 7 maja. Wtedy także poznamy cenę „taniego” Pixela. Obecnie szacuje się, że ma ona oscylować w okolicy 599 USD (ok. 2 300 PLN).

Wieści z Rozładowani.pl