Google pozwoli udostępniać wyniki wyszukiwania

Google pozwoli udostępniać wyniki wyszukiwania

Opublikowano 24.06.2019 15:50 -


Google postanowiło usprawnić możliwość udostępniania wyników wyszukiwania. W jaki sposób? Rzecz jasna za pomocą jednego przycisku w aplikacji. Pojawił się on w nowej wersji beta aplikacji na Android. Lada chwila powinna zadebiutować oficjalnie również na iOS.

Do tej pory można było oczywiście udostępniać wyniki wyszukiwania, ale za pomocą skopiowania adresu URL i przesłania go osobie, z którą chcemy się podzielić wynikami. Teraz wszystko ma być uproszczone. Można powiedzieć: wreszcie, bo opcja z kopiowaniem to swego rodzaju prehistoria.

Google kończy z tabletami

Przycisk pojawił się bezpośrednio na stronie z wynikami wyszukiwania, tuż obok przycisku mikrofonu. Po naciśnięciu przycisku otrzymamy możliwość podzielenia się skróconym linkiem URL. Do wyboru będziemy mieli standardowe metody: wiadomość, mail, media społecznościowe itd.

Kliknięcie otrzymanego linku wywoła jedną z dwóch opcji: albo zostaniemy przekierowani do aplikacji Google (tak się stanie w przypadku urządzenia mobilnego), albo otworzy nam się domyślna przeglądarka internetowa (wersja desktop). Tam wyświetli się lista wyników wyszukiwania. Oczywiście nie będą to te same wyniki, co u źródła, wszystko zależy od użytkownika, wyniki pojawią się na podstawie danych zbieranych przez naszą przeglądarkę (aplikację).

Funkcja jest ciągle testowana, dostęp do niej mają tylko użytkownicy, którzy pobrali wersję beta aplikacji Google. Nie ma oficjalnego stanowiska Google, kiedy apka się pojawi, ale skoro jest już dostępna w wersji beta, można przypuszczać, że będą to najbliższe tygodnie.

Wieści z Rozładowani.pl