Google pozwoli płacić gotówką za aplikacje w Google Play

Google pozwoli płacić gotówką za aplikacje w Google Play

Opublikowano 9.05.2019 9:16 Aktualizacja: 9.05.2019 13:43 -


Nie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o sklepy z aplikacjami, to Google Play jest daleko przed App Store od Apple jeśli chodzi o liczbę pobrań. Powodem jest przede wszystkim dostępność Androida na wielu urządzeniach. Google jednak nie jest zadowolone z przychodów i postanowił jeszcze bardziej zoptymalizować swoje dochody. Wprowadza płatność gotówką za aplikacje.

Firma właśnie ogłosiła, że wdraża „transakcje oczekujące”. Oferują one płatności osobom, które nie posiadają karty kredytowej, czy też nie mają dostępu do innych form płatności online. Oferta skierowana jest głównie do użytkowników na rynkach wschodzących. Według badań Google, to właśnie tam, z powodu braków kart kredytowych użytkownicy Androida wybierają gry darmowe, rezygnując z płatnych rozwiązań.

Google już od dawna wprowadza nowe rozwiązania dla płatności, m.in. e-portfele, a tylko przez ostatni rok liczba oferowanych sposobów płatności powiększyła się o 20 nowych rozwiązań. Jednak dalej to nie przynosiło zamierzonych efektów, teraz czas na gotówkę.

„Wiemy, że rynki wschodzące są dla Was kluczowym obszarem rozwoju, dlatego cieszymy się, że możemy ogłosić -oczekujące transakcje-. Jest to nowa forma płatności: masz do wyboru gotówkę, przelew albo polecenie zapłaty”.

Tak nowe płatności zapowiedział Aurash Mahbod, dyrektor ds. Technicznych w Google Play w trakcie konferencji Google dla developerów.

google

Na oknie płatności pojawia się teraz nowa metoda zakupu. Zamiast kart kredytowych otrzymamy specjalny kod, który możemy wykorzystać do opłacenia za pomocą gotówki w sklepie. Wchodzimy do sklepu, pokazujemy kod kasjerowi i płacimy. W ciągu następnych 10 minut użytkownik otrzyma swoje opłacone aplikacje.

google

Jest jednak jedno „ale” – jeśli będziemy chcieli anulować transakcje, to możemy zapomnieć o zwrocie gotówki. Jedynie będziemy mogli otrzymać zwrot w postaci kredytu w sklepie Google Play.

Dostęp do takich płatności mają na razie użytkownicy ze wczesnym dostępem, ale już teraz Google zapewnia, że dostawcy testujący tę opcję zanotowali 34% wzrost płatnych abonentów. Nie wiadomo czy opcja będzie dostępna we wszystkich krajach i czy te „sklepy” obejmują faktycznie wszystkie sklepy, czy tylko niektóre. Jak tylko dopadnę jakiegoś androidowca, to na pewno ustalę, jak to wygląda w praktyce.

Wieści z Rozładowani.pl