Google po stagnacji przechodzi do ataku i kupuje .APP za 25 milionów dolarów!

Google po stagnacji przechodzi do ataku i kupuje .APP za 25 milionów dolarów!

Opublikowano 2.03.2015 13:25 Aktualizacja: 6.01.2019 12:44 - 1


Staram się unikać wykrzykników w nagłówkach, ale ten kilkudniowy nius jest naprawdę tego warty. Google o którym dopiero co pisałem, że okazują stagnację w walce o nowe domeny, przechodzi do kontrataku. Tym razem padło na rozszerzenie .APP, na które gigant z ogromną determinacją wykończył konkurentów, wykładając $25mln i tym samym zapewniając sobie prawa do domeny.

Wygląda na to, że Google przyjął strategie usypiania konkurencji. Dopiero co pisałem o ich braku aktywności w walce o najciekawsze rozszerzenia. Statystyki pokazały jasno, że wygrał raptem 5 aukcji  z wszytkich 34, w których brał udział. Sprawa była o tyle dziwna, że akurat kto jak kto ale Google na brak budżetu z pewnością nie narzeka. A przeszły im koło nosa takie rozszerzenia jak: .BUY, .PAY. Pikanterii tej całej historii dodaje fakt, że dopiero co uruchomili do publicznej dostępności usługę Google Domains, która ma być uzupełnieniem ich wachlarza usług.

Domena .APP kosztowała dokładnie $25,001,000, zaś jednym z konkurentów był Amazon, który w walce o nowe rozszerzenia radzi sobie naprawdę nieźle. Być może obie firmy dogadały się na rzecz .APP w zamian za odpuszczenie przez Google .BUY i .PAY? Tego niestety nie wiadomo, jednak pewne jest to, że Amazon także stać na wydatek rzędu kilkudziesięciu milionów dolarów.

Co dalej z .APP? Tego jeszcze nie wiadomo. Przypuszczam, że być może ona stanowić doskonałe wzbogacenie oferty Google Domains, a być może jak sugeruje zagraniczna prasa branżowa – zostanie wykorzystana na potrzeby Google Play? Z pewnością niebawem poznamy odpowiedzi na te pytania.

Wieści z Rozładowani.pl