Google Play z trybem ciemnym - zobacz, jak go włączyć

Opublikowano 12.03.2020 20:43 Aktualizacja: 12.03.2020 20:49 -


W Google Play pojawił się właśnie tryb ciemny. Nie wiem na ile to jest innowacyjne w przypadku Androida, ale jako użytkownik iOS mogę tylko pochwalić takie ruchy, szczególnie, że dark Mode jest rozwiązaniem idealnym.

Dopadłem więc czym prędzej Samsunga mojej żony i sprawdziłem, czy faktycznie ciemność zagościła w googlowskim sklepie z aplikacjami. Muszę przyznać, że fajnie to wygląda i aż dziwne, że do tej pory na tryb ciemny trzeba było czekać.

Dark Mode mają już niemalże wszyscy - od Facebooka, Instagrama, systemy iOS i Android, macOS, po oczywiście aplikacje typu pakiet MS Office. Niekiedy sam przełączam na tryb ciemny swój komputer nawet w warunkach z kiepskim oświetleniem (nie tylko, kiedy jest pełna ciemność), gdyż zauważyłem, że (zgodnie zresztą z założeniami) moje oczy o wiele mniej się męczą przy ściemnionym trybie.

Jak przełączyć na tryb ciemny w Google Play?

Sprawa jest banalnie prosta:

  • Przechodzimy do aplikacji Sklep Play
  • Wybieramy w menu Ustawienia
  • Następnie Motyw
  • I tutaj wybieramy, czy ma być to sposób automatyczny, jasny czy ciemny.

To wszystko.

Tak prezentuje się tryb ciemny w Google Play na Samsungu S10:

dark mode play

Wydaje mi się, że wprowadzenie tego trybu jest niejako dopełnieniem nowej wersji systemu Android. Większość aplikacji jest już dostosowana, także najwyższa pora, aby i sklep z nimi oferował ciemność.

źródło: TheNextWeb

Wieści z Rozładowani.pl