Niedługo się okaże, że na temat nowych telefonów z serii Pixel będziemy wiedzieć wszystko, oprócz daty premiery. Ta zapowiadana była wstępnie na ubiegły tydzień, jednak pandemia COVID-19 zmusiła Google do zmiany planów.

Ceny Google Pixel 4a i Pixel 5 znane?

Jeden z użytkowników serwisu Reddit, a dokładnie niejaki Pop-Quiz_Kid napisał na forum, że dotarł do tabelki z cenami nowych modeli. Ciężko ocenić wiarygodność źródła, ale jak coś pojawia się na Reddicie, to nie dzieje się to bez powodu. Według tabeli możemy wywnioskować, że dojdzie raczej do zmiany nazewnictwa, chociaż nie jest wykluczone pozostawienie starej numeracji. Oprócz tego widzimy ceny:

Tt8rLHu

Jak łatwo się domyślić model „Google Pixel Phone” dotyczy Pixela 4a, a model „Premium Google Pixel Phone” ma dotyczyć Pixela 5. Zaznaczam, że wszystko to na razie przypuszczenia.

Pixel 4a – specyfikacja

Nie będę się powielał, dlatego przytoczę tekst Michała na temat Pixela 4a:

W przypadku Pixela najwięcej pytań wzbudza zawsze aparat – ogromny rozwój technologii obrazowania daje Google pozycję lidera pod względem ostrości i zakresu tonalnego w kategorii aparatów w smartfonach od kilku lat. I to pomimo dziwnych zagrań takich jak brak szerokiego kąta we flagowcach. W „budżetowym” Pixelu 4a znajdziemy jeden aparat o rozdzielczości 12.2MP oraz optyczną i elektroniczną stabilizacją obrazu (znany ze starszego brata). Filmy nakręcimy w takiej samej technologii jak w Pixelu 4 – maksymalnie 4K z 30 klatkami na sekundę. Szału nie ma…

Dopełniając opis urządzenia, możemy jeszcze dodać, że fani tradycji znajdą tutaj wejście minijack 3.5mm oraz czytnik linii papilarnych umiejscowiony z tyłu, na obudowie. Dostępne będą dwa kolory – Just Black (czarny) oraz Barely Blue (bardzo jasny błękitny zastępujący biały model). Sprzedaż w USA ma się zaczynać od 399 dolarów – w Polsce bardzo ograniczona dystrybucja oznacza, że pewnie przyjdzie nam zapłacić około 2500zł lub korzystać z zakupów na Amazon, co łączy się z mniejszym wydatkiem, ale dłuższym oczekiwaniem. Coś za coś!

Jak będzie w rzeczywistości i kiedy dokładnie będzie premiera nowych telefonów Google? Myślę, że w ciągu najbliższych tygodni wszystko się wyjaśni.


Posłuchaj nas!