Google Pixel 4 z automatyczną transkrypcją dźwięku

Google Pixel 4 z automatyczną transkrypcją dźwięku

Opublikowano 3.10.2019 21:14 -


Zaledwie wczoraj Przemek w swoim artykule wspominał o nowej funkcji, jaka ma pojawić się w Google Pixel 4. Miała ona informować o wypadku i wzywać samodzielnie pomoc, co już wiele razy okazało się przydatne w konkurencyjnych systemach. Producent jednak nie zaprzestaje swoich prac nad nowym smartfonem i zdradza kolejną funkcję, jaka ma być dostępna w czwartej odsłonie telefonu. Jesteście ciekawi, co to będzie?

Z najnowszych przecieków w sieci wynika, że Google Pixel 4 zostanie wyposażony w funkcję rozpoznawania mowy i przetwarzania jej na tekst. Aplikacja Rekorder, bo tak ma się nazywać, początkowo miała służyć do nagrywania dźwięków i udostępniania ich w innych aplikacjach. Jednak jeszcze przed oficjalną prezentacją tego narzędzia, producent zdążył je zaktualizować i rozszerzyć o nowe możliwości. Przekonajcie się sami, jak będzie prezentowała się nowa funkcja nagrywania.

Google Pixel 4 – premiera już 4 listopada!

Trzeba przyznać, że od dłuższego czasu niemal codziennie pojawiają się nowe informacje dotyczące premiery kolejnego Pixela. Im bliżej daty oficjalnej prezentacji, tym więcej szczegółów możemy znaleźć w sieci. Począwszy od specyfikacji, renderach modelu, na wielu funkcjach kończąc. Oczywiście Google wiele stara się utrzymać w tajemnicy, jednak sam fakt, że premiera nastąpi za miesiąc, sprawia, że nie da się zachować wszystkich informacji całkowicie zatajonych. Wiadomo, że już 4 listopada światło dzienne ujrzą Google Pixel 4 oraz 4 XL, które prawdopodobnie zaskoczą użytkowników wieloma nowościami. Jeśli jesteście wielbicielami Pixeli, to koniecznie musicie zobaczyć, co będzie potrafił już czwarty model z tej serii.

Automatyczna transkrypcja tekstu w Google Pixel 4

O pojawieniu się aplikacji Recorder w kolejnym modelu było wiadomo już wcześniej. Jednak szokujący jest fakt, że jeszcze przed oficjalną publikacją smartfona, została ona udoskonalona o kolejne możliwości. W tym między innymi o automatyczną transkrypcję tekstu, która jest po wstępnych testach programistów XDA. Wszystko wskazuje na to, że świetnie radzi sobie ona z odczytywaniem słów ze słuchu i ich poprawnym zapisywaniem na Pixelu. Zobaczcie sami, jak wygląda pierwszy zapis!

google pixel 4

Oczywiście aplikacja nie działa perfekcyjnie, popełnia jeszcze kilka błędów, jednak za jakiś czas na pewno zostaną one zaktualizowane. Google bardzo mocno pracuje nad tym narzędziem, dlatego nie zdziwiłby mnie fakt, gdyby jeszcze przed premierą pojawiły się nowe funkcje. Tymczasem użytkownicy muszą zadowolić się nagrywaniem, transkrypcją oraz wyszukiwaniem konkretnych słów w zapisanych wiadomościach. Należycie do grupy wielbicieli smartfonów od Google? To koniecznie śledźcie nas na bieżąco!

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl