Google Pixel 4 otrzymuje funkcje bezprzewodowego ładowania

Google Pixel 4 otrzymuje funkcje bezprzewodowego ładowania

Opublikowano 22.10.2019 13:49 -


Jeszcze przed oficjalną prezentacją kolejnego modelu Pixela, po sieci krążyło wiele plotek. Większość z nich mówiła o smukłym wyglądzie, specyfikacji oraz kilku funkcjach, jakie mogły zaskoczyć fanów marki. Teraz jednak, kiedy Google pokazało już, czym ma wyróżniać się Pixel 4, toczą się kolejne dyskusje. U nas możecie znaleźć chociażby porównanie aparatów flagowych modeli od Google oraz Apple, ale to oczywiście nie koniec newsów!

Producent zapowiada, że Pixel 4 zostanie wyposażony w technologię ładowania bezprzewodowego. Już w poprzednim modelu taka funkcja miała się pojawić, jednak nie została wystarczająco dopracowana, by użytkownicy mogli korzystać z dowolnego rodzaju ładowarki. Jedyną możliwością było dokupienie Pixel Stand, które pozwalało uzyskać maksymalną szybkość uzupełniania akumulatora. Jak to będzie wyglądało w tym przypadku?

Bezprzewodowe ładowanie 11W dla Google Pixel 4

Według Mashaala Rahmana zarówno Pixel 4, jak i 4XL mają obsługiwać ładowanie bezprzewodowe. Oznaczałoby to, że Google naprawiło swój błąd z poprzedniego modelu, który mogły naładować tylko dedykowane urządzenia. Spekulacje na ten temat zostały oficjalnie potwierdzone przez Wireless Power Consortium, gdzie można znaleźć informację o profilu mocy oraz maksymalnej otrzymanej mocy ładowania.

Nie trzeba było długo czekać również na wyniki pierwszych testów, stanowiących odpowiedź na Tweet Mashaala. Można więc powiedzieć, że producent oficjalnie potwierdza istnienie tej technologii w najnowszych Pixelach.

Jakie zmiany pojawiły się w systemie ładowania?

Dużym postępem Google ma być przede wszystkim umożliwienie korzystania z wielu ładowarek. Każde urządzenie kompatybilne z Qi powinno być w stanie bezproblemowo naładować Pixela, przy wykorzystaniu swojej maksymalnej mocy. Oznacza to, że nie będą już potrzebne specjalne podstawki Pixela ani urządzenia dedykowane dla tego smartfona, co na pewno pozwoli zaoszczędzić wielu wydatków.

Warto zauważyć, że Google wcześniej nie wspominał o pojawieniu się takiej technologii w smartfonach Pixel 4. Nawet wśród wielu pogłosek nie znaleźliśmy żadnych doniesień, by miała zostać poszerzona gama padów ładujących. Może to być próba wprowadzenia Pixela w erę najnowszych smartfonów, które zostały już wyposażone w taką funkcję. A Wy jak jesteście nastawieni do nowego modelu telefonu od Google?

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]