Po kilku latach obecności na polskim rynku płatności poprzez Google Pay pojawiają się one w kolejnym banku. Klienci Banku Pekao S.A. 

Inteligentne głośniki Google będą mogły odtwarzać muzykę z Apple Music

Bank Pekao S.A. wprowadza Google Pay

O wprowadzeniu Google Pay poinformował Bank Pekao. To jeden z ostatnich na polskim rynku, które dotychczas tego nie zrobiły, a jednocześnie wykorzystujące płatności HCE na urządzeniach z systemem Android. Bank Pekao udostępnił taką możliwość na początek jedynie klientom indywidualnym. Jeśli zatem korzystacie z usług tego banku, to możecie podpiąć swoje karty Mastercard oraz Visa Debit Gold do aplikacji i płacić smartfonem. Bank Pekao chwali się, że użytkownicy do dodania karty do Google Pay mogą wykorzystać aplikację mobilną PeoPay. Jeśli jednak wolicie tradycyjny sposób, to możecie zeskanować swoją kartę w aplikacji Google Pay i potwierdzić jej dodanie kodem z SMS-a otrzymanego od banku w trakcie tego procesu. Z płatności Google Pay w Banku Pekao mogą skorzystać również klienci indywidualni banku, którzy dopiero co podpisali z nim umowę i nie otrzymali jeszcze fizycznej karty. Konieczne wtedy będzie aktywowanie takiej możliwości poprzez aplikację banku.

Google Stadia już w Polsce! (ceny, oferta)

Aktualizacja aplikacji PeoPay

Warto podkreślić, że aktywować Google Pay z poziomu aplikacji PeoPay można będzie dopiero od jej wersji 3.50. Trzeba więc sprawdzać Sklep Play czy aktualizacja jest już dla nas dostępna.

Źródło: Bank Pekao S.A.


Posłuchaj nas!