Google Pay: nowy wymiar płatności już w zasięgu smartfona

Google Pay: nowy wymiar płatności już w zasięgu smartfona

Opublikowano 21.02.2018 10:02 -


Po kilku tygodniach od zapowiedzi, Google łączy swoje usługi finansowe w jeden produkt. Google Pay zyskuje dodatkowo kilka nowych, całkiem dobrze zapowiadających się funkcjonalności.

Według najnowszych informacji, już w ciągu następnych kilku dni, użytkownicy Android Pay mają otrzymać aktualizację, która raz na zawsze zakończy żywotność tej usługi. Nowa, pod nazwą Google Pay ma łączyć wszystkie dotychczasowe produkty Google w zakresie płatności. Poza wspomnianym Android Play, także Google Wallet (służący do płatności peer-to-peer) a także API Pay With Google. Cel jest prosty: jak najbardziej ułatwić użytkownikom dokonywanie płatności i rozliczeń przy maksymalizacji poziomu bezpieczeństwa.

Aplikacja Google Pay ma być prostym w użyciu, podręcznym centrum finansowym. Choć w chwili obecnej główne funkcje aplikacji są w dużej mierze ograniczone do tego co znamy z Android Pay, Google już teraz zapowiada ich znaczne rozszerzenie. Znajdziemy tu zarówno poręczny dostęp do naszych kart płatniczych, podarunkowych i programów lojalnościowych w jakich uczestniczymy, jak i informacje o ostatnich transakcjach i wskazówki dotyczące zakupów (najbliższe sklepy, dostępne rabaty itp.).

Nowa aplikacja Google Pay

Gdzie zapłacimy Google Pay?

Obecnie trwają prace nad uruchomieniem usługi Google Pay we wszystkich produktach Google. Ma to ułatwić dokonywanie mikropłatności m.in. w obrębie Google Play, czy Google Assistant – po przypisaniu do aplikacji naszej karty, możemy z niej korzystać wszędzie i na wszystkich urządzeniach. W ciągu kolejnych miesięcy ma być także możliwe dokonywanie transakcji między użytkownikami.

Możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie opcja płatności za pośrednictwem Google Play stanie się również dostępna w sklepach internetowych i na stronach usługodawców. Już teraz wiadomo, że należeć do nich będzie m.in. AirBnb i iTaxi. W Londynie, Kijowie i Portland Google Pay akceptowane jest także w komunikacji miejskiej. Developerzy i właściciele ecommerce już teraz mają możliwość pobrania odpowiednich narzędzi do implementacji ze strony developerskiej Google. Szybka integracja z systemami ecommerce będzie możliwa także dzięki współpracy Google z Shopify.

Google Pay

Jak widać, zapowiada się całkiem nieźle! Oczywiście przyjmując, że usługa będzie dostępna i w pełni funkcjonalna także w Polsce. Dość niepokojące wydają się bowiem zapowiedzi Google, że płatności między użytkownikami mają pojawić się jak na razie jedynie w USA i UK. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem kolejny interesujący produkt nas nie ominie.

Wieści z Rozładowani.pl