Google ogłasza konkurs - będziemy mieli własne Doodle na Euro 2012

Google ogłasza konkurs – będziemy mieli własne Doodle na Euro 2012

Opublikowano 9.03.2012 8:56 - 4


Z pewnością każdy z was doskonale zna Google Doodle. Jest to grafika, która pojawia się na stronie głównej wyszukiwarki Google by uczcić jakąś okazję. Pierwsze Doodle były to proste statyczne grafiki, jednak ostatnio są one co raz bardziej atrakcyjne i przede wszystkim dynamiczne (ot chociażby Doodle na cześć Stanisława Lema).

Do piłkarskiego święta, Euro 2012 zostało niewiele czasu. Nie mogę się doczekać, będzie to doskonała okazja promocji naszego kraju w Europie i na Świecie, ale także sprawdzian z umiejętności organizacyjnych naszych władz. Google postanowił uczcić datę rozpoczęcia Euro i już wiadome jest, że w dniu otwarcia imprezy pojawi się specjalne Doodle. By jednak dodać smaku, będzie ono wyłonione w procesie konkursu. Nagroda główna jest warta zachodu, bo wynosi ona 15 tysięcy zł, więc jest o co powalczyć.

Niestety patrząc na statystykę, średniego wieku Was, moich czytelników podejrzewam, że niestety Wam nie będziecie mogli wystartować, prędzej już Wasze pociechy. Dlaczego? Otóż konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych ;-)

Temat przewodni to: “Pozdrowienia z Polski”. Termin zgłaszania prac mija 30 kwietnia, następnie do 20 maja zostaną wybrani finaliści konkursu, zaś do 3 czerwca będzie można oddawać głosy na prace a zwycięzce poznamy 6 czerwca, na dwa dni przed rozpoczęciem Euro.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie tutaj.

Wieści z Rozładowani.pl