Google News w końcu w nowej - odświeżonej odsłonie

Google News w końcu w nowej – odświeżonej odsłonie

Opublikowano 5.07.2017 9:12 - 3


Najbrzydsza strona na świecie? Myślę że wbrew pozorom wybór byłby trudny. Nawet bardzo trudny, w końcu tych brzydkich nie brakuje. Gdyby jednak ograniczyć zakres i wskazać najbrzydszy serwis Google, zdaje się, że byłoby nieco łatwiej? Ja bez zastanowienia wskazałbym serwis z wiadomościami od Google – bastion niebieskich linków.

Koszmar. Co gorsza patrząc na wszechobecny Material Design w usługach Google, odnosiłem wrażenie, że ktoś zapomniał o usłudze wiadomości. W zasadzie kilka miesięcy wcześniej zastanawiałem się, kiedy postanowią go zabić. W międzyczasie jednak doceniłem potencjał tej usługi, a teraz Google postanowiło zadbać o swoje zapomniane dziecko i przygotował porządny redesign.

Układ w zasadzie pozostał ten sam. Z lewej strony znajdziemy wszystkie najważniejsze kategorie wiadomości. Oczywiście całość zarządzalna, w taki sposób, by można było dodać kategorie według własnych preferencji. Przebudowano także część środkową strony, prezentując wiadomości w osobnych kartach. Ten zabieg pozwolił na dodanie oddechu pomiędzy niusami, a całość nie wygląda jak zlepka losowego tekstu.

Jeśli integracja Google News, to tylko z tą wtyczką. Jak skonfigurować SEO News?

Dodano tuż pod przebudowaną stylistycznie wyszukiwarką możliwość wybór wiadomości lokalnych lub globalnych, czy także jako nowość, tych które dedykowane są aktualnie przeglądającemu użytkownikowi. O ironio znalazłem tam na drugim miejscu swój wpis z bloga, więc zdaje się że algorytm działa lepiej niż dobrze ;-)

Oczywiście samemu algorytmowi można nieco pomóc w selekcjonowaniu dobrych wiadomości pod nasze preferencje, wystarczy w ustawieniach wskazać jakie kategorie wiadomości interesują nas najbardziej.

Całość schludna, przejrzysta i o niebo lepsza od poprzednika. Oczywiście nawet gdyby było bardzo średnio, smutno i beznadziejnie, to pewnie było by lepiej od poprzedniego designu pełnego niebieskich linków, zdjęć i fali białego tła.

 

Wieści z Rozładowani.pl