Google jednak nie było zadowolone z rozwoju apki, dlatego postanowiło… wyrzucić z nazwy “Hangouts” i zastąpić go nazwą główną marki, czyli… Google. Teraz dowiadujemy się, że narzędzie dostępne jest za darmo dla wszystkich, oczywiście w ramach pomocy osobom, które przeszły na pracę zdalną. W komunikacie od Google możemy przeczytać:

„Zaawansowane wideokonferencje dzięki Google Meet – teraz bezpłatne dla wszystkich. Technologia, dzięki której możemy pozostać w kontakcie, pomaga nam też zachowywać bezpieczeństwo i produktywność. W ciągu ostatnich kilku miesięcy mogliśmy zobaczyć, jak dzięki spotkaniom wideo możemy być bliżej siebie – niezależnie od tego, czy pracujemy z kolegami i koleżankami z zespołu, rozmawiamy z personelem medycznym, dzielimy chwile z bliskimi lub uczymy się w domu. Dzisiaj ogłaszamy, że Google Meet – nasze zaawansowane narzędzie do wideokonferencji – będzie dostępne bezpłatnie dla wszystkich. Funkcja ta zostanie udostępniona w nadchodzących tygodniach. Przez lata inwestowaliśmy w to, by tworzyć bezpieczne i niezawodne narzędzie do wideokonferencji, któremu ufają szkoły, rządy i przedsiębiorstwa na całym świecie. W ostatnich miesiącach przyspieszyliśmy wprowadzanie najpopularniejszych funkcji tak, aby Google Meet był jeszcze bardziej pomocny. Od początku maja każda osoba, która posiada adres e-mail, może zarejestrować się w usłudze Meet i korzystać z wielu takich samych zaawansowanych funkcji, które do tej pory były dostępne tylko dla firm i placówek oświatowych. Są to m.in.: łatwe planowanie spotkań i udostępnianie ekranu, napisy w czasie rzeczywistym i widok uczestników, który dostosowuje się do twoich preferencji, w tym rozszerzony układ “kafelkowy”.

Nie tylko Google+. W ciągu ostatnich 13 lat Google uśmierciło 149 produktów

To ważne, aby każdy, kto korzysta z Meet, mógł to robić bezpiecznie i niezawodnie. Od przyszłego tygodnia będziemy stopniowo zwiększać dostępność narzędzia dla coraz większej liczby osób w nadchodzących tygodniach. Oznacza to, że być może nie od razu będziecie mogli tworzyć spotkania za pośrednictwem meet.google.com, ale już teraz możesz zarejestrować się, by otrzymywać powiadomienie, gdy będą one dostępne”.

Z narzędzia zatem mogą skorzystać wszyscy, a przeciwnicy Zooma mają od teraz darmową alternatywę.