Ostatnie miesiące, z dość oczywistych przyczyn, przyniosły nam wiele nowości w zakresie internetowej komunikacji. Na fali większego zapotrzebowania na rozwiązania mające w zamierzeniu ułatwić pracę i naukę zdalną, swoje produkty w tym zakresie zdecydowało się rozwijać wielu dostawców technologii. Nie inaczej było z Google, który to wykorzystał tę okazję na odświeżenie Hangouts.

Google Meet, bo tak obecnie nazywa się aplikacja, w dużej mierze dzięki atrakcyjnej ofercie i prostocie użytkowania, szybko stał się jednym z czołowych rozwiązań w tym zakresie. Użytkownicy docenili intuicyjność, brak ograniczeń czasowych, jeśli chodzi o połączenia, a także możliwość dodania do rozmowy dużej liczby uczestników.

Wiele wskazuje na to, że silna pozycja aplikacji może wkrótce jeszcze się umocnić. Wszystko dzięki nowej, bardzo ciekawej funkcji, jaką Google zdecydowało się wprowadzić w celu dalszej poprawy jakości połączeń. Chodzi mianowicie o filtrowanie i usuwanie szumów zakłócających prowadzoną rozmowę.

Google Meet bez szumów w tle

Nową funkcję z pewnością docenią zwłaszcza ci, którzy swoją domową przestrzeń pracy muszą współdzielić z innymi domownikami. System redukcji szumów opracowany przez Google pozwala na niwelację hałasów tła do minimów, nie wprowadzając przy tym żadnych opóźnień w transmisji wideo. Rozwiązanie zostało opracowane przy użyciu modeli sztucznej inteligencji trenowanych m.in. na podstawie materiałów dostępnych na platformie YouTube.

Funkcja powinna pojawić się u wszystkich użytkowników do końca czerwca. Będzie ona domyślnie włączona, a rezygnacja z niej będzie możliwa po zmianie ustawień audio rozmowy. Google już teraz zapowiada dalszy rozwój funkcji, w kierunku całkowitego usuwania głosów otoczenia.