W jakich czasach przyszło nam żyć, każdy widzi. Za oknem pandemia koronawirusa się nasila, a nas dotykają kolejne obostrzenia. Wraz z (niestety) rozwojem tej słabej sytuacji, na piedestał wśród wykorzystywanych aplikacji wskoczyły usługi, które umożliwiają komunikację. Nie chodzi tu już o komunikację tekstową, a o wideorozmowy. Popularność zdobył Zoom, ale też i Google Meet, do którego co chwila wprowadzane są nowości. Nawet Facebook poprzez Messengera umożliwia coraz więcej w zakresie połączeń wideo. Jakiś czas temu obawialiśmy się, że darmowe korzystanie z Google Meet się skończy, ale na szczęście nie. Teraz do usługi ląduje jedna ciekawa nowość.

Niestandardowe tła pojawiają się w Google meet

Wideorozmowy od początku pandemii koronawirusa i przejścia na pracę zdalną wskoczyły na wyższy level możliwości. Jednak otoczenie, w którym się nie odbywają, nie zawsze zadowalają osoby, które je przeprowadzają. Nie każdy bowiem chce pokazywać swoim współpracownikom, czy przełożonym to, co się znajduje za ich plecami. Jest też druga strona medalu. Wielu osobom widok, który mają za plecami, po prostu się znudził. Dlatego też właściciele usług do wideorozmów umożliwiają rozmycie tła. Jednak to nie wszystko. Operatorzy oferują także niestandardowe tła, które trafiają właśnie do Google Meet.

Jak włączyć niestandardowe tła w Google Meet?

Niestandardowe tła w wideorozmowach w Google Meet użytkownicy mogą znaleźć w ustawieniach, które ulokowane są w prawym dolnym rogu usługi. Po kliknięciu menu można tam zauważyć opcję „Zmień tło”. Po wybraniu opcji, po prawej stronie ukaże się możliwość wybrania niestandardowego tła dla przeprowadzanej rozmowy. Google udostępnia użytkownikom na start 26 obrazków, które mogą stanowić tło. Jeśli nam ono nie odpowiada, możemy dodać własne.

Google Meet dostępne za darmo do końca marca 2021 r.

Niedawno obawiano się, że popularny Google Meet przestanie być dostępny w darmowej wersji.

Jednak w najnowszym wpisie na blogu Google, właściciele usługi zapewniają, że nic takiego się nie zdarzy. Przynajmniej nie teraz. Doceniają bowiem to, jak użytkownicy korzystają z usługi. Poza tym koronawirus nie odpuścił, zatem wideorozmowy są czasami jedyną formą kontaktu z rodziną, znajomymi i współpracownikami. Dlatego też Google wydłuży czas funkcjonowania Meet „bez limitu” dla darmowych kont do 31 marca 2021 r. Jak się okazuje, limit faktycznie istnieje. Nie wynosi on 60 minut, ale 24 godziny.