Google kolejny raz zauważa, jak ważne stały się wideorozmowy trakcie pandemii koronawirusa. Biorąc pod uwagę, że dwie usługi oferowane przez firmę pozwalają na tego typu komunikację, obydwie doczekają się większej dostępności na różnych urządzeniach. Google zapowiedziało, że udostępniona zostanie aplikacja Google Meet on Cast. Na urządzeniach wspierających Google Cast możliwe będzie uruchomienie wideorozmów z wykorzystaniem Meet. Zatem, jeśli posiadamy telewizory z wbudowanym Chromecastem, bądź podłączone do nich urządzenia Chromecast, to będziemy mogli wyświetlać na nim wideorozmowy. Google zauważa, że taka opcja może okazać się przydatna w trakcie nauki zdalnej lub podczas spotkań ze współpracownikami, aby skupić na rozmowach większą uwagę. Taką dostępność docenią osoby, którym niewygodnie przeprowadza się rozmowy wideo z większą grupą osób za pośrednictwem laptopów. Firma informuje, że do skorzystania z tego rozwiązania niezbędne będzie, oprócz posiadania urządzenia obsługującego Chromecast bądź wyświetlacza Nest, konto Google, aktualne wersje przeglądarki Chrome oraz oprogramowania samego urządzenia.

duo atv cropped WBy1HFM.max

Google Duo trafi na Android TV

Zwiększenie dostępności dotyczyć będzie także aplikacji Google Duo, którą w ostatnim czasie bardzo często wykorzystuję do wideorozmów mojego syna z jego dziadkami. Zgodnie z zapowiedziami Google niebawem ma się pojawić beta wersja aplikacji na system Android TV. Taki zabieg umożliwi przeprowadzanie wideorozmów za pośrednictwem telewizorów. Jeśli nasz sprzęt nie posiada wbudowanej kamery, możliwe będzie podłączenie zewnętrznej. Z rozwiązania będą mogli korzystać także użytkownicy Nest Hub Max.

meet hubmax cropped gbJyO5x.max

Wideorozmowy są bardzo popularne

Wideorozmowy dla wielu osób i organizacji są dzisiaj podstawową formą komunikacji. Wykonując pracę zdalną z własnego domu, dzięki wideorozmowom możliwe jest uczestnictwo w spotkaniach ze współpracownikami oraz przełożonymi. Taki sposób komunikacji stał się także popularny do przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych na stanowiska pracy. Niekiedy wideorozmowy są jedyną możliwością zobaczenia osób, z którymi przez pandemię koronawirusa nie możemy się spotkać. Ja bardzo aktywnie korzystam z takiej formy do kontaktu ze znajomymi oraz rodziną.

Źródło: Google


Posłuchaj nas!