Google Maps na iOS już niebawem z kolejnymi zmianami. Co tym razem?

Google Maps na iOS już niebawem z kolejnymi zmianami. Co tym razem?

Opublikowano 20.10.2019 11:10 -


Od niemal roku każdy użytkownik Google Maps może zgłaszać wszelkie wypadki drogowe, kontrole oraz wiele więcej. Wprowadzenie nowych funkcji miało zatrzymać znaczną liczbę kierowców i przekonać, by korzystali właśnie z tego rodzaju nawigacji. Niestety dotyczyło to tylko osób, które posiadały telefon z oprogramowaniem Androida. Wielbiciele sprzętu Apple musieli obejść się smakiem, bowiem konkurencyjna aplikacja niestety nie posiada takich udogodnień. Google planuje jednak wprowadzić kolejne zmiany, które ułatwią funkcjonowanie posiadaczom iOS’a.

Zgłaszanie różnego rodzaju aktywności przez użytkowników ma na celu dokładniejsze wyznaczenie trasy oraz pominięcie wszelkich niedogodności. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że coraz więcej osób zaczęło korzystać z Google Maps podczas dalekich podróży. Do tej pory jednak funkcja ta była dedykowana tylko na Androida, co producent po niemal roku postanowił zmienić. Google Maps na iOS już wkrótce również będzie umożliwiało zgłaszanie wypadków oraz innych sytuacji na drodze. Poza tym wprowadza liczne nowości do aplikacji, jesteście ciekawi, co to będzie?

Nowa aktualizacja map, czyli Google Maps na iOS z nową funkcją

Użytkownicy sprzętu z oprogramowaniem iOS na pewno często spotykają problemy podczas korzystania z nawigacji. Mapy od Apple nie są w naszym kraju jeszcze tak udoskonalone, jak w USA, dlatego zdarza im się niejednokrotnie pomylić i wpakować kierowcę w korek. Google postanowił nieco wspomóc także użytkowników konkurencji, udostępniając im Mapy Google z nowymi funkcjami. Wśród nich na pewno znalazła się możliwość zgłaszania incydentów drogowych oraz otrzymywanie licznych ostrzeżeń, co ma znaczący wpływ na komfort jazdy. Od dziś wielu kierowców będzie mogło cieszyć się szybkim i bezproblemowym przejazdem nawet po najdłuższych trasach.

google maps na ios

Kilka nowości od Google Maps również na Androida

Wypuszczając swoją aktualizację, Google postanowiło wrzucić coś do niej również dla użytkowników sprzętu na Androidzie. Kierowcy będą mogli już nie tylko zgłaszać patrole czy wypadki, ale również zamknięcie pasów, uszkodzone pojazdy oraz wiele więcej. Jeśli więc jesteście zawodowymi kierowcami bądź cenicie sobie bezpieczeństwo na drodze, to koniecznie zaktualizujcie swoje mapy do najnowszej wersji. Na pewno docenicie ten komfort, jaki daje stały dostęp do informacji o sytuacjach na drogach.

Źródło: 9to5google.com

Wieści z Rozładowani.pl