Google Maps chce rozwiązać problemy drogowe

Opublikowano 3.07.2018 9:54 -


Google jest niezawodnym kompanem w podróży. Jest również jedną z najbardziej popularnych aplikacji. Potrafi bez problemu wskazać nam wybraną przez nas drogę w sposób jak najbardziej dogodny, ale również pokazać nam na której trasie są największe korki.

Google nie ma oczywiście kilku funkcji, które ma bezpośrednia konkurencja, co nie oznacza jednak, że nie będzie próbował coś z tym zrobić i...ROBI.

Plotki głoszą, że...

Google chce, by za pomocą aplikacji można było zgłaszać wypadki i inne drogowe zdarzenia, które utrudniają ruch. takie raportowanie testowane jest aktualnie przez małą grupę użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Na screenach widać opcję zgłaszania najczęściej występujących utrudnień.

Zrzut ekranu 2018 07 03 o 00.36.30

A jak to było do tej pory?

Google Maps bazował głównie na danych telemetrycznych otrzymywanych od posiadaczy smartfonów. Jeżeli algorytmy sztucznej inteligencji wychwycą, że na danej ulicy użytkownicy przemieszczają się wolniej niż zazwyczaj, to zostaną oni poinformowani o tymczasowym utrudnieniu. Inne informacje dotyczące zdarzeń drogowych działają natomiast z opóźnieniem.

Kto testuje nową funkcję?

Wybrani użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych mają możliwość potwierdzania informacji o nieczynnych ulicach i remontach drogowych. Odbiorcy są jedynie pytani przez aplikację czy prace drogowe są dalej aktualne. Jeżeli kilku użytkowników stwierdzi, że problem zniknął, to Google zaktualizuje swoje mapy i będzie tą drogą kierować innych.

Pytanie w jaki sposób Google będzie dążyć do wprowadzenia owej funkcji jest niezwykle ciekawe i warto śledzić tę transformację. Możliwość manualnych zgłoszeń daje szybszy efekt i pozwala za wczasu zareagować. Kibicuję bardzo, by wszystkie tego typu aplikacje dążyły do pewnej kompleksowości i zawierały wszelkie funkcje, które w obrębie danej aplikacji mogą się użytkownikowi przydać.

Wieści z Rozładowani.pl