Google+ jak Pinterest - wygląda lepiej od oryginału!

Google+ jak Pinterest – wygląda lepiej od oryginału!

Opublikowano 7.05.2012 15:59 -


Stosunkowo niedawno, bo niecały miesiąc temu, Google uraczyło nas nowym interfejsem swojej społecznościówki. Mi osobiście nowy wygląd przypadł do gustu, jednak z małym zastrzeżeniem. Otóż wielka biała przestrzeń, która powstała niezagospodarowania w serwisie przy wyższych rozdzielczościach, budziła nie tylko moje zdziwienie. W sieci pojawiły się nawet  pomysły użytkowników – jak to puste miejsce wypełnić (np. WhiteSpace Remover dla FF).

Mi jednak przypadło do gustu z tych najbardziej kreatywnych pomysłów, właśnie to ;-) Osobiście byłem przekonany, że Google coś knuje i nowe miejsce lada moment zniknie, niestety do tej pory widnieje ono w poprzednim kształcie.

Skoro gigant nie kwapi się do poprawienia tego niewątpliwego błędu, można zrobić to na własną rękę np. wcześniej wspomnianą wtyczką lub czymś znacznie ciekawszym. Mowa o dodatku do przeglądarki przygotowanym przez jednego z użytkowników serwisu userscripts.com. Cóż ona takiego robi? Zamienia interfejs Google+ na ten przypominający słynnego Pinterest i o dziwo efekt jest naprawdę ciekawy. Sami sprawdźcie

Standardowy widok Google+ przy rozdzielczości 1650x1050px – powstaje ogromna, niewykorzystana biała plama.

 

A tak prezentuje się widok Google+ po zastosowaniu tej wtyczki. Miałem obawy, że Google+ po uruchomieniu dodatku zmieni się w wielką nieczytelną plamę tekstu i zdjęć, jednak efekt końcowy mnie mile zaskoczył. Wpisy zagospodarowały puste miejsce, nie burząc czytelności. Okienko czatu (umieszczone po prawej stronie) jak i nawigacji znajdującej się w lewej części serwisu zostały ukryte. Ukazują się one po najechaniu kursorem.

Wtyczka obsługuje rozdzielczości nawet takie jak: 1920×1080, 1600×900 ale także i te mniejsze jak: 1024x768px. Jak dla mnie mistrzowska robota, gorąco polecam i Wam. Człowiek, który przygotował wtyczkę ma głowę na karku i bez chwili zastanowienia powinien dostać etat Google Plus ;-)

Wieści z Rozładowani.pl