Podobnie jak wiele innych imprez, również konferencja Google I/O się nie odbędzie ze względu na koronawirusa. To smutna, ale zrozumiała wiadomość. Na otarcie łez prezentujemy wygląd nadchodzącego Google Pixel 4a, który wycieka przedpremierowo na zdjęciach.

Tegoroczna konferencja dla developerów miała odbywać się od 12 do 14 maja w Shoreline Amphitheatre, w Mountain View. Cieszyliśmy się na nią, bo tam dowiadujemy się wielu ciekawostek o Google, jego usługach oraz produktach. Z informacji, którą gigant podaje na swoich stronach poznajemy szczegóły tej ciężkiej decyzji oraz informacje techniczne, jak warunki zwrotu kosztów biletu.

Wiemy jednak już teraz, że Google nie rezygnuje w pełni z wydarzenia. Nie wiemy w jakim stopniu, ale prawdopodobnie uda się je przenieść do Internetu. Oczywiście to nie to samo, ale dla wielu i tak byłaby to jedyna możliwość uczestniczenia w wydarzeniu.

R E K L A M A

Google Pixel 4a czerpie ze starszego brata

Jednym z produktów, które spodziewaliśmy się zobaczyć na konferencji Google I/O był nowy Google Pixel 4a. Model ze średniej półki ma odziedziczyć wygląd po starszych braciach – Pixel 4 oraz 4 XL. Ma dysponować słabszą konfiguracją, nie wiemy jednak, czy okrojony zostanie z bardziej zaawansowanych funkcji.

Google Pixel 4a

Wiemy już natomiast, że rendery, które publikowaliśmy jakiś czas temu, są w 100% prawdziwe. Nowe są za to informacje o podzespołach telefonu, te nie robią jednak już dzisiaj wrażenia.

Google Pixel 4a

Pixel 4a ma zadebiutować nawet w 3 wariantach. Dla mnie to trochę przesada, więc spodziewam się jedynie dwóch. Najmocniejszym miałby być model XL, w przypadku którego spekuluje się, że obsłuży też łączność z sieciami 5G. Inne ciekawostki, które zdradza portal PhoneArena to na pewno te o procesorze i pamięci. Google Pixel 4a dysponować ma leciwym, ale wydajnym procesorem Snapdragon 730 oraz 4 GB pamięci RAM. Pamięci wewnętrznej ma być 64 GB. To, co można zauważyć na zdjęciach, to pojedyncza kamera aparatu. Jej moduł ma mieć 12 MP, ale wsparty będzie oprogramowaniem Google.

Źródło: PhoneArena, komunikat prasowy.