Tegoroczna edycja rozpocznie się 18 maja i trwać będzie kolejne trzy dni. Choć Google jak dotąd był dość oszczędny w zapowiedziach dotyczących wydarzenia, spodziewamy się, że nie zabraknie wieści dotyczących najważniejszych produktów i projektów firmy. Opublikowany niedawno teaser wskazuje na to, że uczestnicy konferencji będą mogli przekonać się w jaki sposób gigant kontynuuje misję organizowania informacji na świecie i uczynienia ich dostępnymi i użytecznymi.

Czego możemy się więc spodziewać? Oto kilka najczęściej pojawiających się prognoz.

Prezentacja Android 12

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do prezentacji kolejnej dużej aktualizacji Androida niż scena I/O. Ponieważ jak dotąd wszelkie informacje dotyczące „dwunastki” skupiały się na zmianach dla deweloperów, przypuszczamy, że tym razem Google zdradzi nieco więcej na temat nowości czekających użytkowników, takich jak zapowiedziane zmiany w UI.

Pixel Buds tym razem oficjalnie?

Nie jest tajemnicą, że firma pracuje aktualnie nad nowym modelem swoich Pixel Buds. Wiemy to, dzięki kilku dużym przeciekom, najprawdopodobniej pochodzącym z samego Google. Jednak jak dotąd słuchawki nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane i istnieje duża szansa na to, że stanie się to w trakcie tegorocznego I/O.

Pixel 5A wielkim nieobecnym?

Średniopółkowiec giganta został oficjalnie zaprezentowany zaledwie kilka tygodni temu, po tym jak w sieci pojawiły się plotki o zaprzestaniu pracy nad nim. Jest więc raczej mało prawdopodobne, aby Google był w stanie w tak krótkim czasie zaprezentować nieco więcej nowości na jego temat.

Google zaprezentuje autorski układ dla Pixela 6

Największą nowością sprzętową na Google I/O 2021 ma szanse być produkt, który w sprzedaży nie pojawi się aż do jesieni. Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Google pracuje nad autorskim procesorem do zasilania Pixeli, o kodowej nazwie Whitechapel. Według niepotwierdzonych wciąż informacji planowany na jesień tego roku Pixel 6 ma być pierwszym smartfonem wyposażonym w to rozwiązanie.

Inne nowości na Google I/O

Trudno wyobrazić sobie, aby zabrakło odniesień do produktów, które były ważnym elementem poprzednich edycji, takich jak Asystent Google, Google Lens czy Google Duplex. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy spodziewać się także dużych newsów na temat Pixel Watch, który pojawia się na wszystkich zapowiedziach dotyczących wydarzenia. Nie możemy także wykluczyć pewnych niespodzianek. Chociaż Google ma reputację niezdolnego do utrzymania swoich największych produktów w tajemnicy, po cichu liczymy na to, że tym razem zaprezentuje nam coś całkiem nowego.