Google Glass zapowiada się niesamowicie - zobacz co to cudo potrafi

Google Glass zapowiada się niesamowicie – zobacz co to cudo potrafi

Opublikowano 20.02.2013 12:36 - 2


O Google Glass zrobiło się głośno już jakiś czas temu. O ile wiem, nie ma potwierdzonej informacji kiedy ten gadżet może wejść do seryjnej produkcji, o tyle Google szykuje się do podjęcia takich kroków.  Jak właściwie ma działać to urządzenia i cóż w nim tak innowacyjnego.

Z pewnością forma tego tego narzędzia jest inna niż wszystkie te urządzenia do których przywykliśmy (smartfony). Być może jest ono i nawet mniej poręczne i wygodne niż sam inteligentny telefony, ale jak zwykle całość opiera się o gust – więc i tu porozumienia między entuzjastami jak i sceptykami raczej nie będzie. Niemniej możliwości, przynajmniej te zaprezentowane w nowym materiale promocyjnym zapowiadają się imponująco. Co prawa tożsame, połowiczne rozwiązania już istnieją (takie jak Siri od Apple), jednak Google zrobiło zdecydowany krok do przodu.

I tak gadżetowi będzie ponoć można wydawać polecenia głosowe, będzie on obsługiwał dostęp do sieci czy poprowadzi nas do celu za pomocą nawigacji. Wygląda to wszystko naprawdę imponująco. Co ciekawe, Google dzisiaj ogłosiło, że każdy kto zgłosi swój wniosek do nich za pośrednictwem Twittera i odpowiedniego hashtagu, będzie miał okazje pierwokupu wczesnej wersji tego gadżetu za całe 1 500$. Cena wysoka, jednak znajdą się amatorzy, niemniej ów promocja jest dostępna dla mieszkańców USA.

Tymczasem oddajcie się przyjemności zobaczenia  z czym je się Google Glass :-)

Wieści z Rozładowani.pl