Google forsuje Meet gdzie się da. Nawet w Hangouts

Opublikowano 26.11.2020 9:08 -


Google wdraża swoją usługę Meet gdzie tylko może. Nawet w aplikacji Hangouts grupowe rozmowy będą przekierowywane do Meet. 

Kilkukrotnie pisaliśmy już na temat tego, jak pandemia koronawirusa zmieniła formy komunikacji między ludźmi. Ta wymuszona zmiana jednocześnie wpłynęła na wzrost popularności połączeń wideo. Kontaktujemy się w ten sposób z rodziną, znajomymi, przyjaciółmi. Wideorozmowy wykorzystujemy w pracy oraz na studiach. Z uwagi na naukę zdalną, także w szkołach ta forma się przyjmuje, chociaż wiem z własnego „poletka”, że niektóre szkoły mają z tym ogromny problem, ale to temat na inny wpis. Nie mniej jednak, wideokonferencje, wideorozmowy, nie ważne, jak to nazwiemy, są dziś bardzo ważne. Jedna z popularnych aplikacji do tego wykorzystywanych, czyli Google Meet, jest forsowana przez Google wszędzie, gdzie się da. Zauważyć to mogliśmy przy okazji aktualizacji mobilnego Gmaila.

hangouts meet

Google Meet w Hangouts

Teraz także Meet zawitało do aplikacji Hangouts, o czym informuje serwis 9to5Google. Zmiana może nie jest wielka, ale znacząca. Otóż w Hangouts rozmowy grupowe będą przekierowywane właśnie na Google Meet. Podkreślam - grupowe, pojedyncze wideorozmowy nadal będą dostępne w Hangouts. 9to5Google podaje, że aplikacja Hangouts przeszła pewne zmiany w wyglądzie, które już mogą być widoczne u użytkowników. W prawym górnym rogu pojawia się ikona tworzenia spotkania grupowego w ramach Meet, zamiast w Hangouts. Taka opcja jest dostępna również z poziomu menu. Wtedy automatycznie możemy do grupy wysłać link ze spotkaniem w ramach Meet. Sprawdziłem te doniesienia na Xiaomi Mi 10T Pro 5G, którego testuję. Faktycznie, zmiany są już dostępne w Hangouts.

google hangouts meet

Hangouts zniknie w 2021 r.

Warto podkreślić, że aplikacja Hangouts dokonuje swojego żywota. W przyszłym roku zostanie zastąpiona przez Google Chat, który będzie także dostępny w aplikacji Gmail. To nie pierwszy raz, kiedy Google uśmierca swoją aplikację i przenosi jej funkcje do innej. Tak było, chociażby przy okazji Muzyka Google Play, która funkcjonowała w tym samym czasie, co YouTube Music.

Źródło: 9to5Google

Wieści z Rozładowani.pl