Za 100 metrów na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręć w prawo – tak może brzmieć komunikat, czytany przez Pana Jarosława Juszkiewicza. O ile Google faktycznie testuje i wprowadzi do Map informacje o sygnalizacji świetlnej. 

Źródło: Droid-Life

Serwis Droid-Life poinformował, że Google pracuje nad wprowadzeniem do Map informacji o sygnalizacji świetlnej. Informacje na ten temat mają być pokazywane zarówno podczas podglądania trasy, jak i w trakcie nawigacji. Niestety aktualnie ikony sygnalizacji świetlnej są bardzo małe w obydwu trybach. Brakuje także odpowiednich komunikatów serwowanych przez aplikację. Droid-Life podaje także, że informację o testowaniu sygnalizacji świetlnej w Mapach otrzymali od jednego użytkownika. Nie wiadomo więc, jaka jest grupa testerów, natomiast z dołączonych przez użytkownika zrzutów ekranu wynika, że testy prowadzone są w USA. Serwis nie znalazł również śladów takiej funkcji w wersji beta Map Google oznaczonej numerem 10.45.0, a użytkownik zgłaszający ten fakt, korzysta z aplikacji w wersji 10.44.3. 

Informowanie o sygnalizacji świetlnej w trakcie wyznaczania trasy oraz nawigacji może być pomocne w sprawnym poruszaniu się po drogach. Często można spotkać się z sytuacją, gdzie stoimy w korku, nie wiadomo z jakiego powodu, a potem się okazuje, że to przez sygnalizację świetlną. Takie informacje pomogą także przy planowaniu trasy, kiedy chcemy ominąć skrzyżowania z sygnalizacją, której działanie w połączeniu z natężonym ruchem, może powodować wspomniane korki. Niestety, jak w przypadku takich testów, nic nie wiadomo na temat terminu wprowadzenia funkcji dla wszystkich użytkowników. 

Źródło: Droid-Life