Google Duo idzie jak po swoje – uruchamia połączenia grupowe wideo

Google Duo idzie jak po swoje – uruchamia połączenia grupowe wideo

Opublikowano 26.04.2019 10:55 -


Google zdaje się mieć ambitne plany, jeśli chodzi o rozwój swojego komunikatora Google Duo. Można nawet stwierdzić, że firma będzie próbowała rywalizować z największymi graczami na rynku, aczkolwiek nie będzie to łatwo, bo takie potęgi jak Skype czy WhatsApp mają już ugruntowane pozycje.

Testy połączeń grupowych w Duo trwały już od kilku miesięcy, teraz zostały wdrożone w wersjach publicznych. Niestety nie wszędzie, a nawet gorzej – na zaledwie kilku rynkach. Szef Google Duo, Justin Uberti powiedział, że na tę chwilę jednym z krajów jest Indonezja. Nie wyjaśnił, czy i jakie inne rynki obsługują nową funkcję.

Jak widzimy na zrzutach ekranu, pod paskiem wyszukiwania pojawił się nowy przycisk „utwórz grupę”. Tutaj możemy także zapisać utworzoną grupę, aby mieć do niej szybki dostęp w przyszłości. Pozwoli nam to tworzyć najczęściej używane grupy do rozmów i odpowiednio je nazywać. Wszystko wskazuje na to, że na tę chwilę funkcja połączeń grupowych obsługuje maksymalnie do czterech osób. Wcześniejsze testy pokazywały jednak połączenia siedmiu osób. Ta kwestia pozostaje zatem na razie niewyjaśniona. Jak już stworzymy grupę, wystarczy jeden przycisk, aby nawiązać połączenie z osobami z grupy.

Test pokazuje także możliwość trybu słabego oświetlenia, szczególnie przydatny dla rozmów nocnych. Na razie, mimo że funkcja już jest oficjalnie dostępna, wiemy niewiele na temat możliwych opcji. Trochę to nietypowe dla Google. Biorąc jednak pod uwagę, że są kraje z udostępnioną funkcją, to kwestią czasu jest wprowadzanie jej na innych rynkach. Wtedy na pewno będziemy mogli powiedzieć więcej na temat możliwości połączeń grupowych w Google Duo.

Wieści z Rozładowani.pl