Google dodało irytujące ikony do swoich wyników wyszukiwania

Google dodało irytujące ikony do swoich wyników wyszukiwania

Opublikowano 20.01.2020 9:20 -


Zapewne zauważyliście, że w ostatnim czasie przy wynikach wyszukiwania w Google pojawiły się niewielkie favicony. Wprowadziły one w interfejsie wiele bałaganu i na pewno nie wpłynęły na poprawę komfortu korzystania z przeglądarki. Przedsiębiorstwo jest jednak innego zdania. Celem najnowszej aktualizacji miało być wyjaśnienie, dokąd zostanie przekierowany użytkownik oraz skąd pochodzą informacje. Czy takie rozwiązanie było konieczne?

W teorii jest to niewielka zmiana, która nie powinna skupiać na sobie całej uwagi osób korzystających z przeglądarki. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej, gdyż nawet drobna zmiana graficzna wpływa na zmianę rozkładu wyników, co dostrzeże niemal każdy. Rok temu Google wprowadziło ikony do wyników wyszukiwania na smartfonach, teraz przyszła także pora na wersję desktopową.

wyników wyszukiwania

Ikony dodane do wyników wyszukiwania komplikują sprawę

Google ogłosił na swoim Twitterze, że zmiana wprowadzona w ubiegłym tygodniu ma pomóc lepiej zrozumieć, skąd pochodzą wyniki oraz w jak dużym stopniu mogą być wiarygodne. Mimo że na telefonach komórkowych logo jest widoczne przy każdym wyniku już od roku, tak naprawdę niewiele to zmieniło w wyborze tych właściwych.

favicon wyników wyszukiwania

Moim zdaniem wprowadzenie mini obrazków w przeglądarkach na komputerze jest całkowicie zbędne. Każdy użytkownik jest przecież w stanie rozczytać, na jaką stronę zostanie on przekierowany poprzez dany adres. Niewielkie logo firmy bądź strony nie przybliży osobie szukającej ani odpowiedzi, ani nie skieruje go na właściwy tor poszukiwań. Można więc śmiało powiedzieć, że ikony obok wyników wyszukiwania jedynie zmieniają ich rozkład, nie pełniąc żadnej istotnej funkcji.

Zmiany w wyszukiwarkach Google to żadna nowość

Przedsiębiorstwo dokłada wszelkich starań, by możliwie jak najbardziej zwiększyć komfort korzystania ze swojej przeglądarki. W ciągu ostatnich miesięcy ulepszono między innymi algorytm wyszukiwania, poprawił wyniki, a także zadbał o odpowiednie ich sortowanie. Google zadbało także o tych użytkowników, którym dodatkowe favicony będą bardzo przeszkadzały. TUTAJ znajdziecie instrukcję, jak wyłączyć bądź właśnie uruchomić u siebie ich widok. Ja na pewno zdecyduję się na ich całkowitą likwidację.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl