Oznacza to, że osoby korzystające z tego mają możliwość zobaczenia statusu wiadomości czy została odczytana, czy nie, wiadomości grupowe, reakcje do wiadomości jak w Messengerze oraz możliwość wysyłania większych załączników co oznacza lepszą jakość wideo i zdjęć. Następnie w czerwcu doszło szyfrowanie wiadomości end-to-end.

Obecnie jeśli posiadacz iPhone’a zareaguje na wiadomość SMS, to użytkownik telefonu z Androidem dostanie wiadomość „Dodano (nazwa reakcji) do (tekst wiadomości)”. Na stronie 9to5Google w serii tekstów dotyczących grzebania w kodzie różnych aplikacji często można dowiedzieć się o nowych, zanim zostaną wprowadzone. W tym wypadku znaleziona została funkcja która tłumaczy tekst reakcji na emoji które zostaje przypisane do wiadomości.

Google dodaje nową funkcję do Wiadomości

9to5google.com
9to5google.com

Według artykułu funkcja ta powoli pojawia się u kolejnych użytkowników. Niestety ja na tę chwilę nie mam takiej opcji dostępnej w aplikacji. Sama funkcja to interesujący pomysł, ale w Polsce większość osób raczej nie pisze z sobą SMSów, tylko raczej korzysta z Messengera, Telegrama czy też WhatsApp’a więc sama funkcja będzie zbyt często używana. Nie mniej dobrze, że się pojawiła.

Kolejnymi rzeczami, nad którymi pracuje Google dotyczą widgetu At a glance, którego można znaleźć na telefonach z serii Pixel. W Androidzie 12 został odświeżony jego wygląd oraz dostał kilka nowych funkcji. Potrafi się on teraz integrować nie tylko z aplikacjami Google. Dodatkowo może być wyświetlany więcej niż jeden element na raz, gdyż można od teraz dzięki temu, że każda z kolejnych funkcji dostaje swoją kartę, a następnie można pomiędzy nimi przechodzić. Można je także zobaczyć na ekranie blokady.

Obraz2

Obecnie można zobaczyć na tym widgecie:

  • informacje o pogodzie,
  • dane dotyczące czasu dojazdu i korków,
  • informacje dotyczące pogody,
  • powiadomienia z kalendarza prywatnego oraz z profilu pracy,
  • pokazywanie statusu minutnika i stopera.

Nowe opcje, które zostały znalezione to:

  • pokazanie listy zakupów oraz kart lojalnościowych we wspieranych sklepach,
  • status połączenia oraz stan bateria połączonych urządzeń Bluetooth,
  • pokazanie kto jest przy drzwiach, kiedy zadzwoni,
  • pokazanie informacji dotyczących aktywności fizycznej ze wspieranych aplikacji,
  • przypomnienie, że latarka jest włączona.

Pokazanie statusu baterii urządzeń Bluetooth może być przydatne kiedy mamy połączone przykładowo słuchawki oraz smartwatcha. Wygodniej będzie zobaczyć z powiadomienia na ekranie głównym niż z menu szybkich ustawień. Pokazanie kto jest przy drzwiach, będzie może chwilowo pokazywało podgląd z kamery albo będzie nazywało osoby na podstawie rozpoznawania twarzy. Wszystkie te informacje są z aplikacji, która została wprowadzona na urządzenia z Androidem 12. Wersja aplikacji, z której zostały wyciągnięte te informacje według 9to5Google, póki co została udostępniona na Pixele 6. Mam nadzieję, że Google nie ograniczy tych funkcji tylko do ich najnowszych modeli.


Autorem artykułu jest Mikołaj Mucha