Google doda ciemny motyw do Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji na Androidzie

Opublikowano 8.07.2020 15:48 -


Ciemny motyw pojawi się w aplikacjach Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Na razie aktualizację otrzymają użytkownicy smartfonów z systemem Android. 

Ciemny motyw na stałe zagościł w systemach Android, iOS, Windows oraz macOS. Cieszy się on bardzo dużą popularnością, dlatego też twórcy aplikacji starają się go wprowadzić do swoich narzędzi. Nie inaczej jest z Google, które może nieco ospale, ale stopniowo dodaje użytkownikowi wybór, z jakiego motywu chce korzystać. Akurat jestem fanem tego motywu i stosuję go, gdzie to tylko możliwe. Przyzwyczaiłem się do tego, że nawet w ciągu dnia system i aplikacje, z których korzystam na smartfonie, wyświetlane są w ciemnym trybie, chociaż wiem, że powinno być inaczej.

Tryb ciemny w smartfonach i aplikacjach może pozytywnie wpływać na długość pracy urządzenia na baterii. Jego stosowanie w miejscach słabo oświetlonych lub w trakcie zupełnej ciemności jest lepsze dla naszych oczu. Inaczej się ma sytuacja, kiedy pracujemy w dobrze oświetlonych warunkach. Wtedy powinniśmy korzystać z trybu jasnego i czytać ciemny tekst na jasnym tle. 

ciemny motyw google

Na blogu Google możemy przeczytać, że firma chce wprowadzić obsługę ciemnego motywu do aplikacji Dokumenty, Arkusze oraz Prezentacje. Niestety tylko do wersji przeznaczonych na system Android. O aktualizacji aplikacji na iOS na razie cisza. Niemniej jednak firma w ciągu najbliższych 2 tygodni, począwszy od 6 lipca, ma udostępniać użytkownikom komercyjnym i prywatnym pełny tryb ciemny w powyższych aplikacjach. Będą one automatycznie dostosowywać się do globalnego ustawienia motywu w smartfonie, ale możliwe będzie także manualne przełączenie na tryb ciemny. W taki motyw zostanie wyposażony również edytor. 

Sprawdzałem na swoim urządzeniu z Androidem, ale jeszcze nie otrzymałem stosownej aktualizacji. Żałuję, że nie będzie ona na razie przeprowadzona dla wersji na iOS. Ostatnio bardzo często korzystam z Dokumentów do tworzenia treści i ewidentnie brakuje mi tu motywu ciemnego. Mam nadzieję, że niebawem trafi też do aplikacji na iOS. Tak samo, jak czekam na ciemny motyw w aplikacji Facebooka

Źródło: Google

Wieści z Rozładowani.pl