Google coraz bardziej upodabnia linki sponsorowane do wyników organicznych

Google coraz bardziej upodabnia linki sponsorowane do wyników organicznych

Opublikowano 20.06.2016 8:10 Aktualizacja: 9.08.2016 13:39 -


Niedawno Sebastian pisał o testowaniu przez Google nowego koloru linków, czyli zmiany, która może być warta miliony. W kwietniu z kolei wielu użytkowników mogło zobaczyć nowe oznaczania linków sponsorowanych – kolejny przykład prób wdrożenia nowości do interfejsu znanej nam wszystkim wyszukiwarki.

W ubiegłym tygodniu gigant zdecydował się wprowadzić testowaną zmianę. Linki sponsorowane uzyskały nowe oznaczenia. Zielone. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że do tej pory żółte wyniki wyszukiwania, obecnie do złudzenia przypominają te organiczne. Dla porównania:

ad

Czy wprowadzenie tej zmiany to celowe działanie Google, mające na celu zwiększenie klikalności w reklamy? Gigant z Mountain View twierdzi, że przeprowadzone w fazie testów badanie wykazało, że zmiana koloru nie miała jakiegokolwiek wpływu na odróżnianie przez użytkowników linków sponsorowanych od wyników organicznych.

Bing-jeans-desktop-SERP

Yahoo-jeans-desktop-SERP

Serwis Search Engine Land przeprowadził jakiś czas temu analizę, w której pokazał, jak linki sponsorowane wyróżniane są w poszczególnych przeglądarkach. Jej wyniki są bardzo ciekawe – okazuje się, że to właśnie Google najlepiej wyróżnia tego typu treści. Niezależnie więc od koloru treści sponsorowanych w Google, należy zauważyć, że pojawiająca się przy nich etykieta “Reklama” jest o wiele bardziej czytelniejsza, niż oznaczenie reklam w wyszukiwarce Yahoo, czy Bing, gdzie wyróżnione są one w sposób mało widoczny.

Zdjęcia pochodzą z serwisu Search Engine Land.

Wieści z Rozładowani.pl