Google Chrome pozwala na przesyłanie linków między urządzeniami

Google Chrome pozwala na przesyłanie linków między urządzeniami

Opublikowano 12.09.2019 10:51 -


Kilka dni temu, przeglądając Internet, zauważyłam, że pojawiła się dodatkowa opcja podczas klikania prawym klawiszem myszy na adres stron. Mianowicie mowa o możliwości przesyłania linków między różnymi urządzeniami, gdzie mamy zsynchronizowane konto Google Chrome. W moim przypadku funkcja ta dotyczyła przekazywania stron bezpośrednio na telefon, co uważam za bardzo użyteczne. Skąd się wzięła taka możliwość oraz co nakłoniło Google do wprowadzenia dodatkowej funkcji w przeglądarce?

W tym tygodniu pojawiła się najnowsza aktualizacja Chrome dla wszystkich systemów operacyjnych. Można było dostrzec wiele zmian dotyczących wyglądu, ale także nową funkcję, służącą do przesyłania linków między urządzeniami. Przy otwieraniu menu kontekstowego prawym przyciskiem myszy, pojawia się opcja „wyślij na...” z nazwą urządzenia. Jesteście ciekawi jak korzystać z nowej funkcji?

Jak przesyłać dane pomiędzy przeglądarkami Google Chrome?

Nowa funkcja dostępna jest dla przeglądarek, wykorzystywanych na systemach Windows, Mac, iOS oraz Android. Jak widać, użytkownicy sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka nie zostali wykluczeni z możliwości przesyłania danych. To właśnie w tym przypadku cały proces okazał się zdecydowanie bardziej skomplikowany. Na urządzeniach z Windowsem czy Androidem wystarczy otworzyć menu kontekstowe.

google chrome

Postanowiłam jednak przybliżyć Wam działanie także na urządzeniach Apple, ponieważ wielu użytkowników na pewno doceni taką możliwość. Jeśli jesteście użytkownikami przeglądarki Chrome na systemie iOS, to musicie przede wszystkim zacząć od jej otworzenia. Powinno pojawić się Wam okienko, wołające o akceptację nowej funkcji przesyłania danych. Po kliknięciu menu kontekstowego będzie można wybrać jedno z kilku podłączonych urządzeń.

Dostępne informacje mówią o tym, że przesyłanie linków między urządzeniami z przeglądarką Chrome zostało już uruchomione w urządzeniach z Androidem, Windowsem oraz iOS. Sprzęt działający na systemie MacOS będzie musiał jeszcze chwilę poczekać.

Czy to koniec zmian związanych z aktualizacją Google Chrome?

Chrome od dłuższego czasu umożliwiało przeglądanie kart na kilku urządzeniach, jednak dodanie funkcji pozwalającej na przesyłanie informacji znacznie to usprawnia. Nie jest to jedyna zauważalna zmiana, jaką wprowadziła aktualizacja Chrome 77. W oczy rzuca się też nowy wskaźnik ładowania strony na kartach. Nowa ikona to ładujące się kółko, które kręci się do czasu załadowania strony. Jeśli jesteście zainteresowani którąś z nowych funkcji, musicie koniecznie zaktualizować swoją przeglądarkę.

Wieści z Rozładowani.pl