Jedną z takich zmian jest automatyczna naprawa haseł poprzez przeglądarkę Chrome. Od pewnego już czasu Chrome informuje nas, że hasło jest dość słabe, albo znajduje się na liście haseł, które zostały ujawnione. Najwidoczniej użytkownicy niewiele robili sobie z takich ostrzeżeń, dlatego Google bierze sprawy w swoje ręce.

Google Chrome ułatwi naprawienie słabych haseł

Algorytmy sprawdzają ustalane przez nas hasła, a także generują unikatowe, które zawierają odpowiednią liczbę liter, cyferek czy też znaków specjalnych. Najnowsza aktualizacja Chrome 88 poprawi jednak za nas te hasła, które są zarządzane przez przeglądarkę, a które są dość proste, co naraża nas na utratę danych.

Aktualizacja Google Chrome 88: tryb ciemny i koniec Adobe Flash

Cała akcja może odbyć się za jednym razem, nawet jak haseł mamy kilkadziesiąt. Wystarczy wejść w ustawienia haseł klikając ikonkę profilową w prawym górnym rogu naszej przeglądarki, następnie ikonkę klucza:

google chrome

Jest też inna opcja. W tym celu wystarczy przejść pod adres:

chrome://settings/passwords

Tam już postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi w ustawieniach. Klikamy „sprawdź hasła”, po czym zobaczymy listę niebezpiecznych według Chrome, haseł. Obok pojawi się link, umożliwiający zmianę hasła.

Co ciekawe, nowa funkcja wprowadzana jest właśnie na przeglądarki desktopowe, a także do aplikacji Chrome na iOS. Android musi trochę poczekać, jednak powinno to się odbyć w najbliższych tygodniach.