Już niebawem do użytkowników iPhone’ów może trafić finalna wersja iOS 14. Wśród nowości znajdzie się możliwość zmiany domyślnej przeglądarki, a może być nią Google Chrome.

W napięciu czekamy na premierę iOS 14. Podobnie, jak w przypadku najnowszych sprzętów Apple, których część możemy zobaczyć już we wtorek. Mamy nadzieję na rychłą premierę iPhone 12 i to wokół niego pojawia się najwięcej przecieków. Nie można jednak zapominać, że niebawem czeka nas aktualizacja iPhone do iOS 14. Podczas WWDC Apple zaprezentowało szereg nowości, które otrzymamy wraz z nową wersją systemu. Jest wiele ciekawych funkcji, jak chociażby widgety na ekranie głównym, dobrze znane użytkownikom Androida. iOS 14 pozwoli też na zmianę domyślnych aplikacji. Nareszcie! Póki co, możliwa będzie zmiana domyślnego klienta poczty oraz przeglądarki.

iOS 14 Google Chrome
Źródło: 9to5Mac 

Google Chrome domyślną przeglądarką w iOS 14

Użytkownicy, którzy korzystają z iOS, ale przyzwyczajeni są do Google Chrome, będą mogli ustawić przeglądarkę od Google, jako domyślną. Dzięki temu wszystkie linki, np. z maili, będą otwierać się w Chrome, zamiast w Safari. Taka funkcja wymagała odpowiedniego przystosowania przeglądarki. Google wzięło więc sprawę w swoje ręce i wydało aktualizację Google Chrome, która już to umożliwia. Zatem, jeśli korzystacie z iOS 14 w formie publicznej bety lub developerskiej, możecie ustawić Google Chrome jako domyślną przeglądarkę zamiast Safari. O tych nowościach informuje serwis 9to5Mac jednocześnie podając krótką instrukcję zmiany. Niezbędne będzie posiadanie na swoim urządzeniu wspomnianej wersji iOS 14. Z AppStore należy pobrać najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome. Następnie w Ustawieniach systemu trzeba odnaleźć te, dotyczące Chrome. W nich znajduje się opcja Domyślna przeglądarka. Po jej wyborze możliwa będzie zmiana z Safari na Chrome.

Ustawienie Google Chrome jako domyślną przeglądarkę w iOS 14
Źródło: 9to5Mac

Czekam na Brave oraz Sparka

Fajnie, że Google nie czekało z wdrożeniem takiej funkcji na oficjalne udostępnienie użytkownikom finalnej wersji iOS 14. Mam nadzieję, że niebawem taka możliwość będzie dotyczyć przeglądarki Brave, która jest moim faworytem. To samo tyczy się klienta pocztowego Spark, aktywnie wykorzystywanego przeze mnie zarówno na iOS, jak i na macOS. Jego twórcy już po WWDC zapowiadali odpowiednie modyfikacje pozwalające ustawić Spark jako głównego klienta poczty w iOS 14.

Więcej na temat iOS 14 możecie przeczytać na DailyWeb: https://dailyweb.pl/wwdc-2020-ios-14-wreszcie-mamy-widgety-w-systemie-od-apple/

Źródło: 9to5Mac