Google będzie wspierać firmy i pracowników w wyjściu z kryzysu

Opublikowano 6.07.2020 7:54 -


Pandemia koronawirusa wywołała lockdown w wielu krajach. Efektem tego jest kryzys, jaki dotknął firmy oraz pracowników. Google chce pomóc w jego zażegnaniu. 

Google stara się na wielu płaszczyznach, aby zażegnać pandemię koronawirusa i jej skutki. Jednym z działań są rozpoczęte testy lokalnych wiadomości o COVID-19 w Google News, aby użytkownicy byli informowani na bieżąco o tym, co się dzieje dookoła nich, jakie są godziny pracy urzędów, a także miejscowych biznesów. Firma ogłosiła także, że chce wspierać firmy oraz ludzi w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce w zażegnaniu kryzysu i rozwoju.

Google chce wspierać pracowników

10 milionów osób może liczyć na wsparcie od Google. Będzie ono polegać na m.in. pokrywaniu kosztów certyfikatu Google na platformie edukacyjnej Coursera. Z takiej pomocy może skorzystać 100 000 osób. Połowa z tych miejsc zostanie przeznaczona dla tych, którym brak znajomości języka, brak finansów bądź opieka nad dziećmi nie pozwala na uczestnictwo w przedsięwzięciu. Ponadto wsparcie otrzymają organizacje non-profit, aby wspomóc uczestników kursów w ich ukończeniu. Google oferuje także granty opiewające na 15 mln USD przeznaczone dla pracowników oraz właścicieli małych przedsiębiorstw. Granty mają służyć podniesieniu kompetencji cyfrowych. 

Google będzie wspierać przedsiębiorców

Firma chce pomagać przedsiębiorcom w budowaniu ich obecności w sieci, a co za tym idzie, zdobywaniu nowych klientów. Informuje o możliwościach swoich narzędzi, które pozwalają zwiększyć widoczność w sieci, a także aktualizować informacje na temat funkcjonowania firmy, np. godzin otwarcia. Aktualizację otrzymał Market Finder, dzięki któremu możliwe jest śledzenie na bieżąco wiadomości o logistyce oraz eksporcie. Informacja jest najważniejsza, więc Google daje dostęp do nowych rozwiązań, które zobrazują sytuację kategorii sklepów w wynikach wyszukiwania oraz popularnych zapytań w tym zakresie. Pomocą w rozwoju jest także narzędzie AI, które dostarczy raport na temat możliwości oraz korzyści zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie. Wsparciem dla przedsiębiorstw są także kredyty i dotacje reklamowe, a także uruchomienie linków wsparcia w Google Moja Firma. 

Skutki lockdownu są straszne. Firmy doznały kryzysu, a ludzie stracili pracę. Wsparcie z każdej możliwej strony jest bardzo ważne. Fajnie, że Google wyciąga rękę do przedsiębiorców oraz pracowników nie tylko dając rybę w postaci kredytów i dotacji do reklam, ale też wędkę, którą jest dostęp do informacji oraz wsparcie w zdobyciu nowych kompetencji. Miejmy nadzieję, że takie działanie również pomoże w wyjściu z kryzysu.

Źródło: Google

Wieści z Rozładowani.pl