Już kilka certyfikatów od Google zrobiłem i muszę przyznać, że ich materiały nie są złe. Nie jest to kierowane do osób chcących wejść na bardzo wysoki poziom, jednak jako coś, co pozwoli wejść w branżę jak najbardziej. I to by się zgadzało z opisem.

User experience (UX) designers make technology easier and more enjoyable to use. They create or refine products and interfaces to make them useful, usable, and accessible to users.

This certificate teaches learners the foundations of UX design and research, building low-fidelity designs and wireframes, creating high-fidelity prototypes, and testing.

The median annual wage for UX designers: $75,000

Jest to jeden z kursów, certyfikowanych przez Google, które będą dostępne na platformie Coursera. Póki co nieznana jest data publikacji kursów ani dokładna cena. W sieci znalazłem wzmianki o kwocie 300-400 dolarów. Nie byłem jednak w stanie tego zweryfikować, więc są to tylko domysły.

Warto też zwrócić uwagę, że estymowane zarobki w branży oparte są na danych ze Stanów. Jeśli chodzi o Polski rynek wygląda to nieco inaczej. W Raport User Experience i Product Design w Polsce – 2018 (Mościchowska, I., Rutkowska, J., Skórski, T. 2018) znajdziemy już inne informacje o zarobkach:

Kiedyś opisałem też stronę, na którejm można wpisywać swoje zarobki z branży UX dla całego świata. Tam średnia dla Polski na podstawie 198 odpowiedzi to 26919 dolarów (brutto/rok), co przekłada się na około 8400 brutto/miesiąc.

Ile zarabia projektant UX? Dane z całego świata

Google raczej nie robi złej jakości materiałów szkoleniowych. Aktualnie na stronie można zapisać się na listę powiadomień o dostępności kursów. Ja już się dopisałem. Ciekawe co im z tego wyjdzie. Poza kursami dla projektantów mają pojawić się również Data Analyst oraz Project Manager.  Dostępny jest już kurs IT Support w cenie 49 dolarów na miesiąc.

Strona programu