Google wydało aktualizację aplikacji Authenticator na iOS. Zyskała ona nowy, odświeżony wygląd, a także możliwość przenoszenia zapamiętanych danych. 

Od dłuższego czasu korzystam z dwustopniowej weryfikacji przy logowaniu do swoich kont na różnych portalach internetowych. Na początku decydowałem się na możliwość otrzymywania smsów i przepisywania z nich kodów. Teraz jednak głównie skupiam się na generowaniu tymczasowego kodu w aplikacji i jego wykorzystaniu do logowania. Wydaje mi się to rozwiązaniem wygodniejszym, niż otrzymywanie smsów, które nie zawsze do mnie docierały. Wtedy musiałem przechodzić część procesu logowania, żeby otrzymać nowy kod. Zdarzało się, że w tym samym czasie otrzymywałem smsem jego dwie wersje. W pewnym momencie przelała się czara goryczy i przerzuciłem się na wspomniany generator tymczasowych kodów w aplikacji. Zdecydowałem się na rozwiązanie od Google. Wszystko fajnie, pięknie, ale do czasu.

Jestem na co dzień użytkownikiem smartfona z iOS na pokładzie. Otrzymałem do testów Xiaomi Mi 10T Pro 5G. Tu pojawił się problem. Aplikacja na iOS nie pozwoliła mi w żaden sposób przenieść danych na urządzenie z Androidem. Zachodziłem w głowę, jak to możliwe? Wyszło na to, że korzystam ze smartfona Xiaomi, a jak potrzebuję wygenerować kod, to z szuflady wyciągam iPhone, bo aplikacja pod względem eksportu danych jest ograniczona do zera – nie da się.

google authenticator ios 2

Eksport kont z Google Authenticator na iOS

To się wreszcie zmienia. 9to5Google podał, że pojawiła się nowa wersja aplikacji Authenticator na iOS. Zaktualizowałem więc apkę na swoim iPhone i mogę Wam powiedzieć, co się zmieniło. Nowa wersja Google Authenticator przyniosła trzy ważne rzeczy. Po pierwsze to nowy, odświeżony wygląd. Wreszcie jest ładniej, przyjemniej dla oka, a nie tak spartańsko. Wyraźniejsze są zarówno generowane kody, jak i konta, do których są przypisane. To dzięki wyraźniejszym czcionkom użytym w aplikacji. Druga bardzo ważna nowość, to ciemny motyw, który możecie zobaczyć na dołączonych screenach. Na koniec trzecia, ale równie ważna opcja, to wreszcie aplikacja na iOS umożliwia eksportowanie zapisanych danych. W trakcie tego procesu można skopiować maksymalnie 10 kont przypisanych do aplikacji. Wykorzystywany jest do tego kod QR, który należy odczytać w aplikacji na innym urządzeniu. Google, nareszcie!

google authenticator ios 1

Źródło: 9to5Google | Materiały własne